3 metody przedłużania paznokci

3 metody przedłużania paznokci

Piękne, zadbane dłonie to wizytówka eleganckiej kobiety. Jeśli masz problem z łamliwymi czy rozdwajającymi się paznokciami możesz wybrać się do gabinetu kosmetycznego, aby skorzystać z nowoczesnych metod przedłużania paznokci. Dzięki temu zabiegowi nabiorą one wyjątkowego kształtu i pięknego wyglądu. Zanim zdecydujesz się na przedłużenie paznokci zobacz jakie metody są do tego stosowane.

1. Metoda żelowa

Metoda ta polega na nałożeniu na paznokieć żelu, który następnie jest utwardzany za pomocą światła UV. Żel może być nakładany na tipsy, dzięki czemu paznokieć może mieć niemal dowolną długość. Czasami żelem wypełniany jest specjalnie przygotowywany szablon. Ta metoda pozwala na uzyskanie efektu naturalnego paznokcia. Niekiedy szablony są również stosowane u osób, które posiadają niestandardowy wymiar płytki paznokcia, przez co nie ma możliwości wykorzystania tipsów. Trzecią metodą jest nakładanie żelu na naturalną płytkę paznokcia. Zabieg ten jest szczególnie zalecany osobom, które mają problemy z płytką paznokciową. W ten sposób można wzmocnić strukturę paznokcia, poprawić jego wygląd i zabezpieczyć go przed złamaniem. Przedłużanie paznokci metodą żelową ma oczywiście zarówno swoje wady jak i zalety, o których warto wiedzieć. Do zalet należy zaliczyć to, że zabieg jest bezzapachowy i małoinwazyjny, zaś paznokcie po przedłużeniu wyglądają delikatnie i naturalnie. Do najpoważniejszych wad tej metody należy podatność na uszkodzenia mechaniczne oraz konieczność uzupełniania powłoki żelowej, mniej więcej co trzy tygodnie.

2. Metoda akrylowa

Przedłużanie paznokci za pomocą masy akrylowej wymaga więcej umiejętności niż przy użyciu żelu. Akryl podobnie jak żel nakładany jest na tipsie lub szablonie. Główną różnicą jest to, że masa akrylowa schnie niemal natychmiast po jej nałożeniu, przez co trzeba niemałej wprawy, aby paznokieć dobrze się prezentował. Metoda ta jest szczególnie polecana kobietom, których paznokcie są narażone na czynniki niszczące. Decydując się na przedłużanie paznokcia masą akrylową należy pamiętać o codziennym natłuszczaniu okolic paznokcia, ponieważ efektem ubocznym tego zabiegu jest nadmierne jego wysuszenie. Decydując się na zabieg przedłużenia paznokci za pomocą masy akrylowej należy pamiętać, że konieczne jest uzupełnianie odrastającego paznokcia mniej więcej co 3 tygodnie.

3. Metoda fiberglass

Metoda ta polega na nakładaniu na paznokieć cienkiej warstwy włókna jedwabnego. Następnie powlekane jest ono specjalnym płynem, który je utwardza. Po wyschnięciu warstwy utwardzacza nakładane są kolejne warstwy włókna, aż do uzyskania odpowiedniej grubości. Na koniec kształtowany jest paznokieć za pomocą pilniczka i polerki. Metoda ta jest szczególnie polecana kobietom, które chcą wzmocnić swoje paznokcie bez konieczności dodatkowego uzupełniania wypełnienia, jak to ma miejsce w przypadku przedłużania paznokci za pomocą masy akrylowej lub żelu. Fiberglass to forma odżywki, która jest nakładana na okres około 6 tygodni. Fiberglass to metoda, która jest mniej skomplikowana niż metoda akrylowa lub żelowa i nadaje naturalny wygląd paznokciom. Jej wadą jest brak możliwości wtopienia ozdób oraz niekiedy pojawiające się zauważalne nierówności płytki paznokcia. Agnieszka
Udostępnij artykuł