Czy Twoje dziecko słuchało tych audiobooków?

Czy Twoje dziecko słuchało tych audiobooków?

Czytanie dzieciom to ważna sprawa. Czytanie wspólnie z nimi jest równie istotne. Książki w dziecięcym życiu pełnią wyjątkową rolę katalizatora dla wyobraźni, marzeń i kreatywności. Nic nie pobudza ich bardziej, niż książki, a zwłaszcza te wartościowe. Warto przy tym wspomnieć, że zarówno czytanie, jak i słuchanie różnych historii, oddziałuje na umysł dokładnie w ten sam sposób, dlatego audiobooki stają się coraz popularniejsze również wśród dzieci. Serwis Storytel, jako największy dystrybutor książek w formie audio, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dbając o najmłodszych czytelników nieustannie poszerza listę mądrych bajek i pozycji wspierających dziecięce poznawanie świata.
Reklama
lfvxfx14ng2z68e

Świadoma tego, jak wielką rolę książki odgrywają w dziecięcym życiu, jest również Zofia Stanecka. Autorka serii o Basi i wielu innych książek dla małych czytelników, w każdej z nich stara się poruszać ważne dla dziecka tematy i przedstawia je w absolutnie rozbrajający i uroczy sposób. „Basia i moda”, czyli jedna z części wspomnianej serii, z humorem wyjaśnia czym jest pogoń za modą i czy warto zawsze ulegać pokusie. Dobry nastrój po lekturze gwarantowany, i to u całej rodziny! Po tej jednej książce z pewnością pojawi się ochota na kolejne części, a Basia stanie się wyjątkową przyjaciółką każdego dziecka, tłumacząc mu meandry zagmatwanego świata dorosłych.

Reklama
cdhrpf0cplzf4zx

Za wartościową można uznać każdą książkę dla dzieci, która spełnia pewne warunki: jest mądra, napisana przystępnym językiem i opowiada o świecie w pasjonujący sposób. Dokładnie te kryteria oraz wiele, wiele innych spełnia „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Jest to zbiór przepięknych opowiadań napisanych na podstawie reportaży polskiego podróżnika - Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych przejechał całą Afrykę na rowerze, przeżywając niesamowite przygody.

Reklama

Barwne, czasem zabawne, a czasem nieco straszne historie, nabierają jeszcze większego uroku, jeśli wiemy, że wszystkie wydarzyły się naprawdę. To niezwykła podróż po Afryce i wspaniała okazja do zaszczepienia w dziecku miłości do poznawania świata z jego najlepszej strony. Kto wie, może kiedyś to ono napisze swoją relację z pasjonującej podróży?

Storytel nie byłoby tak cudowne, gdyby nie dbało o klasykę gatunku. A właśnie taką klasyką w kategorii bajek na pewno są „Dzieci z Bullerbyn". Bajka Astrid Lindgren w swojej najlepszej odsłonie, bo czytana przez jedyną i niepowtarzalną Majkę Jeżowską, zachwyci kolejne już pokolenie dziecięcych marzycieli i rozrabiaków. Te wspaniałe przygody grupy przyjaciół, to prawdziwa kwintesencja udanego dzieciństwa.

Reklama

W Bullerbyn wyobraźnia sięga gwiazd, marzenia nigdy się nie kończą, a szalone pomysły realizuje się niezwłocznie, niezależnie od konsekwencji. Radość w najczystszej formie, walka na patyki, piegi na nosie i buzia umorusana od czekolady? Właśnie tak powinny wyglądać wspomnienia beztroskich, dziecięcych przygód wartych zapamiętania. I wysłuchania ☺

h7jtl4nnsunc86x

Jeśli Twoje dziecko kocha książki, na pewno pokocha też Storytel. To dużo lepsza forma spędzania czasu, niż bezrefleksyjne wpatrywanie się w monitor laptopa czy telewizora, gdzie bajki nie pozostawiają zbyt wielkiego pola dla wyobraźni.

Reklama

Słuchanie to już zupełnie inna historia. Słuchając o przygodach ulubionego bohatera, dziecko może go naśladować, próbuje na swój własny sposób wymyślić, jak mogły wyglądać opisywane tam wynalazki i tajemnicze „cosie”. A jeśli słuchacie wspólnie, każde z Was może mieć zupełnie inne wyobrażenia! Dzielenie się wrażeniami może się okazać wyjątkowo zabawne, a Wasza więź cudownie się pogłębi. Aby sprawdzić czy audiobooki sprawdzą się w Waszej codzienności, możecie zapisać się na próbę, ponieważ Storytel proponuje nowym użytkownikom aż 14 dni testowych, zupełnie bezpłatnie. To Ty decydujesz czy przedłużycie sobie tę literacką, rodzinną podróż. No bo kto niby powiedział, że na platformie są tylko bajki?

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama