8 sposobów, aby mieć więcej energii
Udostępnij Google News
Zdrowie

8 sposobów, aby mieć więcej energii

Energia jest nam niezbędna do życia. Możemy oczywiście rozumieć ją dwojako, jednak odrzucając fizyczne czy czysto biologiczne definicje, energię będziemy potocznie definiować, jako pewną siłę do działania, podejmowania nowych wyzwań, powiązaną z dobrym samopoczuciem. Aby zdobyć tak właśnie rozumianą energię i mieć jej w sobie więcej w ciągu dnia, warto sięgnąć po środki opisane w poniższych 8 radach. Zapraszamy do lektury!

1. Bądź zdrowy! Jeśli chorujesz na jakiekolwiek zaburzenia, czy to psychiczne czy natury czysto fizycznej, w pierwszej kolejności zadbaj o swoje wyleczenie. Nawet wizyta u dentysty i wyleczenie próchnicy, może pomóc w lepszym funkcjonowaniu całego organizmu. Postaraj się zniwelować wszystkie niedogodności i schorzenia zdrowotne: bolące plecy (zapisz się na masaż), kontuzję nogi (wywołującą ból po długich spacerach), chroniczne migreny czy chroniczne zmęczenie. Jeśli odczuwasz ciągły smutek czy niepokój, sprawdź, w jaki sposób poradzić sobie z tymi problemami.

2. Mówi się, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Nic mniej mylnego! Staraj się zawsze zjeść coś rano, przed wyjściem do pracy czy na uczelnie. Nie jedz jednak w pośpiechu, jeśli masz nawyki jedzenia „po drodze” do pracy – porzuć je!

3. Wykorzystaj zdrową dietę i zmień swoje życie. Jedz często, ale mniejsze porcje. Wypijaj, co najmniej 2 litry wody mineralnej dziennie. Jedz dużo warzyw i owoców, spożywaj niezbędne mikro i makroelementy. Rzuć używki, staraj się jak najmniej jadać fast-foodów i słodyczy, ogranicz spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych i cukrów prostych.

4. Zadbaj o odpowiednią ilość snu. Dorosły człowiek potrzebuje w ciągu doby od 6 do 9 godzin dziennie. Każdy człowiek odczuwa te potrzeby indywidualnie, śpij więc tyle, ile wymaga od Ciebie Twój własny organizm. Obserwuj go, zapisuj sobie, kiedy jesteś najbardziej wypoczęta.

5. Nie stroń od sportu. Dotleniaj swój mózg. Zapisz się na siłownię, basen, tańce czy aerobic. Już piętnaście-dwadzieścia minut dziennie aktywności, ruchu i sportu, sprawi, że na co dzień tryskać będziesz energią! Naukowcy dowodzą ponadto, że systematyczny ruch wpływa na polepszenie funkcji pamięci i koncentracji.

6. Energia przychodzi również z… pozytywnymi nutami piosenek. Słuchaj muzyki, która Cię odpręża, która daje Ci kopa, sprawia, że masz ochotę działać. Według badań magazynu Athletic Insight energetyczna muzyka pozytywnie nakręca nas do działania.

7. Zadbaj o swoje otoczenie. Posprzątaj w domu i tam, gdzie pracujesz. Zadbaj o porządek na biurku. Postaraj się, aby czuć się w danym pomieszczeniu, jak najbardziej komfortowo. Na lodówce czy nad biurkiem możesz dodatkowo wywiesić motywacyjne karteczki, aby dodać sobie więcej zapału i energii!

8. Uwierz w siebie. Rób wszystko z zapałem, nie zniechęcaj się szybko, jeśli od razu nie dostrzeżesz miarodajnych efektów. Nie wszystko przychodzi od razu, nie od razu Rzym zbudowano!

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie