Liposukcja ultradźwiękowa – wskazania, efekty, bezpieczeństwo zabiegu

Liposukcja ultradźwiękowa – wskazania, efekty, bezpieczeństwo zabiegu

Masz kompleks z powodu „boczków”, „oponki” na brzuchu, zbyt szerokich ud lub pośladków? Prowadzisz zdrowy styl życia i dużo się ruszasz, ale tłuszczyk w tych miejscach wciąż nie daje za wygraną? Rozwiązaniem może być liposukcja ultradźwiękowa – nowoczesna metoda odsysania tłuszczu, małoinwazyjna, efektywna i wszechstronna.
Reklama

Czym wyróżnia się liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja, czyli bezpośrednie usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej poprzez odsysanie jej przy pomocy specjalnej pompy, to najskuteczniejszy sposób na wyszczuplenie ciała w problematycznych miejscach, takich jak brzuch, pośladki, nogi, ramiona, a nawet podbródek. Klasyczna liposukcja jest zabiegiem dość inwazyjnym, wiążącym się z dużym ryzykiem powikłań. Tymczasem opracowano już metody, które są równie skuteczne, ale dużo bezpieczniejsze. Jedną z nich jest liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, z której skorzystamy w warszawskiej Klinice Miracki. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków (kawitacji) zabieg ten pozwala na małoinwazyjne usunięcie tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów.

Dodatkowym efektem liposukcji kawitacyjnej jest ujędrnienie obszaru poddawanego zabiegowi.

Reklama

Pobrane podczas operacji komórki tłuszczowe zachowują wysoką żywotność (około 90%), dzięki czemu można wykorzystać je w zabiegu lipotransferu, czyli przeszczepu tkanki tłuszczowej. Materiał ten znalazł zastosowanie jak wypełniacz – do powiększenia ust, biustu czy redukcji zmarszczek.

Rozbijanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym (zależnie od obszaru), i polega na wykonaniu kilku cięć, przez które lekarz wprowadza pod skórę specjalne kaniule oraz sondy emitujące falę ultradźwiękową. Wywołane zjawisko kawitacji sprawia, że komórki tłuszczowe zostają skutecznie rozbite i oddzielone od pozostałych tkanek. Przetworzony w emulsję tłuszcz usuwany jest z organizmu przy pomocy cienkiej kaniuli oraz pompy ssącej.

Reklama

Podczas liposukcji ultradźwiękowej nie dochodzi do uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych otaczających tkankę tłuszczową, co minimalizuje ryzyko powikłań i zwiększa efektywność zabiegu.

Dzięki zastosowaniu małoinwazyjnej procedury pacjent po liposukcji ultradźwiękowej szybko wraca do normalnej aktywności. Rekonwalescencja polega głównie na noszeniu specjalnego ubranka uciskowego, które gwarantuje właściwe wymodelowanie sylwetki. Do domu można wrócić jeszcze tego samego dnia, nieduże ranki po nacięciach skóry goją się bardzo szybko, obrzęk jest niewielki i krótkotrwały.

Liposukcja ultradźwiękowa – efekty

Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia wyszczuplanie i modelowanie wielu obszarów ciała. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się liposukcja kawitacyjna brzucha, ud czy tzw. boczków, ale zabieg ten znakomicie sprawdza się również w delikatniejszych miejscach, takich jak twarz, podbródek czy okolice szyi i dekoltu.

Ponieważ ultradźwięki oddziałują nie tylko na tkankę tłuszczową, ale też na skórę, znakomicie poprawiają jej jędrność i napięcie. Zatem efektem liposukcji kawitacyjnej jest wyrzeźbiona sylwetka bez wiotkiej skóry. Podkreślone zostają mięśnie, dotychczas skrywane pod warstwą tłuszczyku.

Liposukcja ultradźwiękowa to procedura wszechstronna, gdyż można połączyć ją z zabiegiem lipotransferu i uzyskać wielowymiarowy efekt modelowania ciała, usuwając nadmiar tkanki tłuszczowej z jednego miejsca i wszczepiając go w inne.

Jeżeli rozważasz zabieg liposukcji ultradźwiękowej, skonsultuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Liposukcja niejedno ma imię - jaki zabieg wybrać? Poznaj wskazówki specjalistów!
Na kształt ciała i poziom tkanki tłuszczowej wpływa wiele czynników - od genetycznych, po środowiskowe. Duże znaczenia odgrywa tu oczywiście nasz styl życia, dieta i aktywność fizyczna. Nie zawsze jednak troska o te kilka aspektów wystarczy do uzyskania wymodelowanej sylwetki. Z pomocą przychodzi wtedy medycyna estetyczna. Poznaj zabiegi liposukcji, które polecają eksperci z Centrum DER-MED - pomóż swojemu ciału zyskać nowy wymiar!
Zdrowe nawyki dla szczupłej sylwetki - jak schudnąć w miesiąc i ujędrnić swoje ciało?
Zimą nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do wyglądu naszej sylwetki. Nic w tym dziwnego, wszelkie krągłości stają się mniej kłopotliwe w sytuacji, kiedy schować je możemy pod ciepłymi ubraniami. Z nadejściem wiosny warto jednak zwrócić uwagę na nasze ciało, zmiana garderoby okaże się mniej stresująca, jeśli okażemy mu trochę więcej zainteresowania i troski.
Moc działania lasera niezrównana w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Poznaj dwa innowacyjne zabiegi wyszczuplające!
Zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna to zdecydowanie podstawa w walce o zgrabną figurę i jędrną skórę. Zdarza się jednak, że te tradycyjne metody odchudzania nie są w stanie przynieść oczekiwanych rezultatów w tak szybkim czasie, jak byśmy tego oczekiwali. Z pomocą przychodzą nam wtedy nowoczesne zabiegi wyszczuplające z zakresu medycyny estetycznej, stworzone właśnie z myślą o miejscowej otyłości opornej na działanie diety i ćwiczeń. Współczesne gabinety medycyny estetycznej mają naprawdę rozbudowaną ofertę zabiegów modelowania sylwetki, a wśród nich szczególną uwagę zwracają te metody, które w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej wykorzystują technologię laserową. Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki przedstawiamy dwa zabiegi z wykorzystaniem metody laserowej, które pomogą przywrócić ciału piękne kształty.
Reklama
Reklama
Reklama