Randka w domu? Podpowiadamy jak zaplanować romantyczny wieczór
Udostępnij Google News
Związki

Randka w domu? Podpowiadamy jak zaplanować romantyczny wieczór

Pandemia i lockdowny sprawiły, że ludzie zaczęli doceniać randki w domu. Odkryli, że czas spędzony w czterech ścianach też może być romantyczny i jedyny w swoim rodzaju. Są też osoby, które od początku wolały być we dwoje jedynie w domu, bo tam czuły się najswobodniej. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, sprawdź nasze propozycje na domowy wieczór we dwoje.

W domu możesz być sobą. Nie musisz oglądać się na innych, obcych ludzi. Jesteś sama ze swoim partnerem/ swoją partnerką, macie możliwość skupienia się wyłącznie na sobie. Znika skrępowanie i konwenanse. Wygrywa luz, wygoda.

Mężczyzna i kobieta przytulają się w piżamach obok choinki. Canva

Jak zaplanować randkę w domu?

Przede wszystkim... po prostu zaplanować. Spontaniczne spotkania są cudowne, ale w domu mamy trochę mniej możliwości: ogranicza nas przestrzeń i dostępność niektórych rzeczy. Łatwiej o monotonię. A przecież wystarczy odrobina wyobraźni, żeby przełamać codzienną rutynę! Oczywiście nie oznacza to spisania dokładnej listy i skrupulatnego przestrzegania wszystkich jej punktów. Wystarczy, jeśli naszkicujesz sobie w głowie zarys wieczoru i zadbasz wcześniej, żeby w domu znajdowało się wszystko, co może okazać się potrzebne.

6 pomysłów na randkę w domu

  1. Wieczorny seans filmowy — pomysł niby banalny, ale... zawsze możesz zorganizować wszystko tak, żeby było wyjątkowo. Najpierw wybierzcie wspólnie film (to ważne, tracenie czasu na zastanawianie się nie jest zbyt romantyczne), i umówcie się na konkretną godzinę. Potem przygotujcie przekąski, popcorn, gorącą czekoladę do picia i... poduszki, kołdry, piżamy. Przed wami wieczór w stylu piżama party!
  2. Wspólne gotowanie, czyli naprawdę romantyczne chwile we dwoje. Czas spędzony razem w kuchni zbliża i pozwala zaangażować wszystkie zmysły. Próbujcie gotowanych potraw, karmcie się nawzajem i przede wszystkim — współpracujcie ze sobą.
  3. Jeśli chcecie spróbować nowych doznań, to może skusicie się na... kolację w ciemnościach? Przygotujcie jakieś dobre jedzenie i zasłońcie sobie oczy. Minusem jest oczywiście bałagan, bo na pewno coś się rozleje, coś spadnie z widelca. Plusy za to... Zupełnie inny świat, gdzie wszystkie zmysły z wyjątkiem wzroku są maksymalnie wyostrzone.
  4. Zostając jeszcze przy jedzeniu — zamówcie coś pysznego i zróbcie sobie restaurację w domu! Ubierzcie się elegancko, nakryjcie pięknie stół, włączcie ulubioną muzykę i zapalcie świeczki.
  5. Jeśli kompletnie nie wiesz, jak zapanować romantyczny wieczór we dwoje, zróbcie... piknik na podłodze. A zamiast muzyki, puśćcie odgłosy lasu, albo dźwięk trzaskającego ogniska. To prosty, niewymagający wysiłku pomysł, który zapewni wam miły, spokojny wieczór.
  6. Wspólna, relaksująca kąpiel. Niby banał, za to, jaki przyjemny. Muzyka, przytłumione światła albo świeczki. Piana i olejek do masażu. Nie trzeba niczego więcej.

Mężczyzna i kobieta robią sobie selfie podczas romantycznej kolacji. Canva

A może nie planować romantycznego wieczoru we dwoje?

Czasem nie musisz mieć żadnego pomysłu na randkę. Ty chcesz akurat obejrzeć serial, on/ona woli pograć na konsoli. Dobrze. Wystarczy, że po prostu będziecie razem, obok siebie. Każde zajęte swoimi sprawami, ale blisko drugiego, przytulone. Nie zawsze wspólne chwile muszą mieć romantyczną otoczkę, żeby były wyjątkowe.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie