5 sposobów na udany i dobry związek

5 sposobów na udany i dobry związek

Relacje damsko męskie to temat-rzeka. Stworzenie udanego oraz świetnie prosperującego związku to zadanie niezwykle trudne i wymagające zaangażowania obu stron. Jednak jedynie twarde i mocne fundamenty związku pozwolą w przyszłości na jego przetrwanie i lepsze zrozumienie siebie. Powinniśmy traktować się w dwojaki sposób: jako kochanków i przyjaciół. To pozwoli na mówienie sobie całej prawdy i równoczesne podsycanie w sobie pragnienia bycia z drugą osobą.

1. Wzajemne komplementowanie się

Zarówno Ty jak i on powinniście pamiętać o komplementowaniu siebie wzajemnie. Często o nim myślisz, przez głowę przechodzi ci masa – wydaje ci się – nieważkich myśli: „jaki on jest przystojny”, „jak świetnie wygląda w tej koszulce”, „jest taki mądry, kocham go za to”. Dlaczego nie powiedzieć tego na głos? On nie wie tego, co myślisz. Oziębłość i oszczędność w słowach doprowadzić może do nieporozumień i myśli u drugiego partnera o braku zainteresowania.

2. Dbanie o swój wygląd

Po pierwszych randkach, wrażeniach i ogólnie przejściu do codzienności ze swoim związkiem bardzo często zapominamy o tym, o czym pamiętałyśmy na samym początku – o dobrym, świetnym, zdrowym wyglądzie. Twoja skąpa sukienka czy łagodny makijaż nadal chętnie przyciągnie jego spojrzenie. Dbając o siebie pokazujesz mu, że dbasz o to dla niego. To samo tyczy się drugiej strony.

3. Opiekowanie się sobą i służenie drugiej osobie

Brzmi to strasznie protekcjonalnie i sucho, ale faktem jest, że największe zainteresowanie i miłość okazać można drugiej osobnie pamiętając o zgoła niezbyt ważkich sprawach i rzeczach, które sprawiają jej przyjemność. Dobry obiad, zrobienie herbaty, krótki masaż przed snem, wypożyczenie ulubionego filmu czy prezent bez okazji – wszystko to wpływa na podtrzymywanie w związku wzajemnego zaufania do drugiej osoby, wzmocnienia więzi, którą jesteście połączeni. Warto inwestować w tak błahe z punktu widzenia codzienności aktywności i uczynki.

4. Rozmowy oczyszczają atmosferę

Nie ma nic gorszego w związku niż chwile ciszy i ponurych dni poprzetykanych wzajemnymi złowrogimi spojrzeniami. Nic tak nie rozładowuje atmosfery i napięcia po kłótni jak rzeczowa, spokojna rozmowa. Przedstawienie swoich za i przeciw czemuś, przedyskutowanie sprawy, znalezienie wzajemnego kompromisu – zazwyczaj kończy zatarg z plusem dla każdej ze stron.

5. Odnalezienie wspólnego hobby

Aby związek miał twarde podstawy warto znaleźć chociaż jedno wspólne hobby, które zbliży was nawet wtedy kiedy wygaśnie już namiętność i pożądanie. Nadal chętnie spędzać będziecie razem czas, w ten sposób trudniej będzie się wam od siebie odsunąć i do końca pozostaniecie dla siebie najlepszym wsparciem.
Udostępnij artykuł