Widać ręce osób wymieniających się prezentami.

Mikołajki - jak wybrać prezent dla chłopaka i zorganizować mikołajkową randkę?

Mikołajki to świetna okazja do zabawy i czas pełen gwiazdkowej magii. Drobne upominki, czekolada schowana w butach albo pod poduszką i czerwone czapki mikołaja to tylko niektóre z elementów świątecznej tradycji, które można spotkać tego dnia. A kiedy są mikołajki? Zawsze wypadają 06 grudnia. Ludzie wymieniają się w tym czasie mniejszymi albo większymi prezentami, a widok umilają powszechne wszędzie dekoracje.
Reklama
Każdy powód, żeby spędzić dzień inaczej niż zwykle, jest dobry. Światełka, brokat, wszechobecna czerwień — to wszystko wprowadza romantyczny nastrój. To dobra okazja, żeby zorganizować randkę i wybrać prezent dla chłopaka na mikołajki. O ile oczywiście był grzeczny w tym roku... Dobrym pomysłem jest też przebranie się w strój mikołajki, mikołaja, elfa bądź śnieżynki.
Dziewczyna w stroju mikołajki otwiera mały prezent. Dookoła zjęcia jest wzór śnieżynek
Canva

Mikołajkowa randka — jak ją zorganizować?

Przede wszystkim przyda się miejsce, gdzie będzie czuć ducha świąt. Może to być przytulna kawiarnia, ozdobiona jemiołą restauracja, lodowisko czy nawet mieszkanie o ile wcześniej udekorujesz je lampkami i zadbasz o odpowiednie dodatki.
Reklama
Każde miejsce, kojarzące się z zimą, świętami i mikołajem będzie dobre. Jeśli chodzi o menu, obowiązuje tu ta sama zasada: grzane wino, gorąca czekolada, pierniczki, mandarynki orzechy. Czyli po prostu coś, co przypomni wam, jaki teraz jest czas. Koniecznie kupcie (albo zróbcie) dla siebie drobne upominki — niespodzianki.

Jak wybrać prezent dla chłopaka na mikołajki?

Tak naprawdę wszystko zależy od budżetu. Jeśli chcesz przeznaczyć na prezent większą kwotę, upewnij się, że kupujesz coś, na czym mu zależy, o czym wcześniej wspominał, albo tego potrzebuje. Przy mniejszych możliwościach finansowych, postaw na drobiazgi, które nawiązują do jego hobby. Breloczek w kształcie konsoli albo gitary, koszulka z jego ulubionym zespołem czy autem, czy nawet te nieszczęsne skarpetki ozdobione samolotami albo piłką nożną.
Reklama
Możesz też w prezencie na mikołajki kupić mu... zabawki. W każdym z nas tkwi coś z dziecka i tak naprawdę dużo mężczyzn ucieszy się z zestawu lego, czy zdalnie sterowanego auta. Nie wierzysz? Sprawdź!
Wieniec świąteczny na drzwiach. W tle widać latarnię.
Canva

Strój mikołajki, strój mikołaja

Czas, kiedy wypadają mikołajki, to przede wszystkim pora na dobrą zabawę. Możesz spotkać się tego dnia z chłopakiem sama albo zorganizować imprezę. To dobry pretekst, żeby się przebrać. Wystarczą rogi renifera lub odpowiednia czapka, chociaż ciekawym rozwiązaniem może być czerwona seksowna sukienka połączona z innymi świątecznymi dodatkami.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama