Jak przygotować plac zabaw dla malucha w ogrodzie ?

Jak przygotować plac zabaw dla malucha w ogrodzie ?

Lato to doskonały czas na zabawy na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś posiadaczką własnego domu z ogródkiem może warto byłoby stworzyć tam mały plac zabaw dla swojej pociechy? Dzięki pomysłowości można stworzyć królestwo zabawy dla malucha bez potrzeby wydawania ogromnych pieniędzy na zakup wyposażenia.

Piaskownica

Jednym z podstawowych sprzętów na każdym placu zabaw jest oczywiście piaskownica. Można ją wykonać samodzielnie np. wykorzystując w tym celu dużą oponę od ciągnika lub zbijając obudowę piaskownicy z desek. Jeśli wolisz kupić gotową dobrym pomysłem jest wybór piaskownicy z plastiku z przykrywą, którą można nakryć zabezpieczając piasek przed zanieczyszczeniem. Tego typu piaskownicę można kupić już za 70 zł. Jeśli wolisz piaskownicę z drewna możesz wybierać wśród wielu bardzo różnych modeli. Najczęściej można spotkać piaskownice w kształcie kwadratu, prostokąta lub sześciokąta. Drewniane piaskownice można kupić w kolorze naturalnego drewna lub malowane. Cena takiej piaskownicy uzależniona jest od wielkości, kształtu oraz producenta i waha się w granicach od 80 do nawet 1000 zł.

Huśtawka

Kolejnym niezbędnym sprzętem na każdym placu zabaw jest huśtawka. Jeśli chcesz wykonać ją samodzielnie możesz zawiesić na grubej gałęzi drzewa starą oponę samochodową lub deseczkę. Możesz również kupić huśtawkę gotową do zawieszenia. Model dla małego dziecka wykonany z plastiku lub drewna to koszt od 30 złotych wzwyż. Jeśli nie masz w ogrodzie miejsca, gdzie można zainstalować huśtawkę idealnym rozwiązaniem może okazać się huśtawka z ramą. Cena pojedynczej huśtawki uzależniona jest od tworzywa z jakiego została wykonana i zaczyna się od 200 złotych.

Plac zabaw

W sklepach z akcesoriami ogrodniczymi oraz w internecie można kupić gotowe zestawy do zabawy dla dzieci – nazywane najczęściej placami zabaw. Najprostsze modele składają się z ramy i huśtawki uzupełnionej o drabinki i ślizgawkę. Nierzadko do tego zestawu dołączony jest niewielki domek, a pod nim znajduje się miejsce na piaskownicę. Takie zestawy mogą być dowolnie rozszerzane o kolejne huśtawki, drabinki, pale do zjeżdżania itp. Zaprawiony majsterkowicz może spróbować swoich sił i wykonać taki plac zabaw samodzielnie, ale znacznie łatwiej jest kupić gotowy zestaw. Ceny placów zabaw rozpoczynają się od 500 złotych.

Trampolina

W ostatnim czasie hitem stały się niewielkie ogrodowe trampoliny. Dzieci bardzo chętnie z nich korzystają i bawią się na nich. W sklepach można wybierać wśród wielu różnych rozmiarów trampolin. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od wielkości i rozpoczyna się od około 300 zł.

Basen

Dzieci kochają pluskać się w wodzie, dlatego warto im to umożliwić kupując mały przydomowy basen. Baseny dmuchane dla najmłodszych maluchów można kupić już za niecałe 20 złotych, a troszkę większe kosztują od 40 złotych wzwyż. Jeśli chcesz zainwestować w basen, który będzie można wykorzystywać przez dłuższy czas to wybierz basen rozporowy. Cena basenu uzależniona jest od jego wielkości i zaczynają się od 90 złotych. Agnieszka
Udostępnij artykuł