Prezenty na Mikołaja - co kupić dla dzieci, nastolatków, dla dziewczyny i chłopaka?
Udostępnij Google News
Dziecko

Prezenty na Mikołaja - co kupić dla dzieci, nastolatków, dla dziewczyny i chłopaka?

Grudzień to zdecydowanie miesiąc upominków. Zastanawiamy się najpierw co kupić na prezenty na Mikołaja, a później też na Święta. Nie każdy w Mikołajki obdarowuje się czymś wielkim, bo przecież liczy się pamięć i sam gest, no ale pomysł na taki prezent trzeba mieć i to najlepiej jakiś unikatowy. Co kupić na Mikołajki dziecku? Co nastolatkowi? Co dziewczynie i chłopakowi? Sprawdź nasze pomysły.

Co kraj, to obyczaj

Mikołajki w różnych krajach obchodzi się w bardzo różny sposób a warto dodać, że są kraje, w których tych Mikołajek nie obchodzi się WCALE! No ale nie powinno nas to dziwić, skoro nawet w Polsce prezenty na Mikołaja czasem są zostawiane w butach (ewentualnie obok nich) a innym razem na przykład pod poduszką. W dodatku czasami Świętego Mikołaja zastępuje aniołek.

Tak czy siak, 6 grudnia wszystkie dzieci liczą na to, że znajdą jakieś prezenty. A starszaki też wcale nie zamierzają rezygnować z tego przywileju. To też może pojawić się myśl : co kupić na Mikołaja nastolatkowi, który przecież już nie napisze listu do Świętego. Podpowiemy Ci, jak i w takim przypadku mądrze dysponować mikołajkowym budżetem.

Święty Mikołaj trzyma prezent canva.com

Prezenty na Mikołaja dla dzieci

Najłatwiej jest kupić prezent na Mikołaja dla dzieci. One piszą zwykle list do Mikołaja, z którego bez problemu da się wyczytać, o czym tak naprawdę marzą. Ale co w sytuacji, gdy z różnych powodów nie mamy dostępu do takiego listu, a rodzice dziecka nie przygotowali listy prezentów na Mikołaja? Mamy na to sposób. Poniżej przedstawimy Ci te prezenty na Mikołaja, które powinny się sprawdzić:

 • gra planszowa – oczywiście warto wcześniej zapytać o to, czy dziecko już jej nie posiada. Grę planszową można dopasować do wieku nawet najmłodszej pociechy – są i gry dla dwulatków, przy których świetnie bawi się cała rodzina. Można też kupić grę, która nadaje się do zabawy dla jednej osoby – dzięki temu nie potrzeba wcale kompanów do grania.
 • Książka z okienkami – niestety coraz mniej dzieci lubi czytać. Niestety niedaleko pada jabłko do jabłoni a my, rodzice, w tych czasach gdy dominuje prawdziwy wyścig szczurów, rzadko mamy czas na to, aby wieczorem usiąść na kanapie z książką. Jednak opcja książki z okienkami jest na tyle interesująca, że z pewnością zaciekawi każde dziecko. Nawet to, które o bajkach na dobranoc nie chce nawet słyszeć.
 • Interaktywna książka – czy Wiesz, że na rynku są dostępne książeczki, w których to dziecko może decydować o przebiegu i kolejności akcji? Są też takie książki, które opowiada nam magiczne pióro oraz te, które wydają dźwięki po przyciśnięciu odpowiedniego punktu.
 • Kreatywne zestawy – jeśli jeszcze szukasz pomysłu dla prezenty na Mikołajki dla dziecka, to może warto zwrócić uwagę na wszelkie zestawy kreatywne? Są to różnego rodzaju wyklejanki, wydrapywanki, ale też boxy, dzięki którym można zrobić własne kosmetyki, biżuterię, czy zająć się wykopaliskami pradawnych bestii.

Te cztery pomysły na prezenty na Mikołaja są taką opcją, która powinna się sprawdzić w każdej sytuacji. Nie ma opcji, żeby dziecko się nimi nie zainteresowało.

Prezenty na Mikołajki dla nastolatków

Prezenty na Mikołaja dla nastolatków, to już zupełnie inna para kaloszy. Po pierwsze – starsze dziecko ma już swoje upodobania i gdyby nawet orzekło Ci, że chciałoby dostać na Mikołajki bluzę, to niełatwo byłoby wpasować w gust. Zatem co kupić nastolatkowi?

Najłatwiej pewnie byłoby po prostu „sypnąć kasą”. Ale wówczas taki upominek mikołajkowy może być spożytkowany na coś zupełnie innego, niż zostało to ustalone. Warto więc zastanowić się nad:

 • Bonem do sklepu odzieżowego, w którym nastolatek znajdzie ubrania wpisujące się w jego gust.
 • Bon do empiku na określoną kwotę, który będzie można spożytkować na wszystko, co oferuje sklep.
 • Zaproszenie do kina – najlepiej nie jedno, a kilka. Tak, by nasz nastolatek mógł zabrać ze sobą kolegów albo.. dziewczynę?
 • Bon na .. PRZEŻYCIA! To świetny pomysł na prezenty na Mikołaja dla odważnych, ale nie tylko. Bo taki bon może też pokryć koszt jakiegoś kursu, albo weekendowej wycieczki. Odważni za to, mogą na przykład skoczyć ze spadochronem, lub pokusić się o lot śmigłowcem, albo przejażdżkę sportowym autem.

Święty Mikołaj przyniosł prezent canva.com

Prezenty na Mikołaja dla dziewczyny

Jeśli szukasz tu inspiracji na prezenty na Mikołaja dla dziewczyny, to dobrze trafiłeś. Mogą to być propozycje niskobudżetowe (prezent na Mikołaja za 20 zł? To możliwe!), albo nieco bardziej kosztowne. Lub takie, za które nie zapłacisz nic. No.. może prócz produktów niezbędnych do przygotowania całej otoczki. Co możesz podarować dziewczynie z okazji Mikołajek?

 • Romantyczny wieczór we dwoje – wprawdzie najlepiej byłoby, gdyby takie wieczory zdarzały się również bez okazji, ale Święty Mikołaj może przynieść Twojej dziewczynie BON na taki wieczór. Oczywiście zrobiony wcześniej przez Ciebie. Na takich talonach może być wszystko – począwszy od masażu, po ugotowanie dla dziewczyny pysznej kolacji czy wspólną kąpiel z partnerką.
 • Planner lub kalendarz – jeśli Twoja dziewczyna ma bzika na punkcie planowania i zawsze robi to bardzo skrupulatnie i cierpliwie, możesz sprezentować jej z okazji Mikołajek planner lub kalendarz, w zestawie z naklejkami, długopisami i kolorowymi mazakami.
 • Bon na wyjście do kosmetyczki lub fryzjera – każda kobieta lubi o siebie zadbać i z pewnością ucieszy się z upominku, który jej w tym pomoże.
 • Zdrowe smakołyki – wszyscy jesteśmy też łasuchami i choć czekolada smakuje wyśmienicie, to warto ją zastąpić zdrowymi przekąskami. A producenci mają nam sporo takich przekąsek do zaproponowania. Możesz zrobić z nich smaczny box i ofiarować dziewczynie w ramach prezentu na Mikołaja.

Prezenty na Mikołajki dla chłopaka

Najłatwiej jest trafić w upodobania chłopaka, gdy zna się jego gust. Ale przecież prezenty na Mikołaja mają być niespodzianką, to też warto trochę pokombinować, by ujrzeć uśmiech na twarzy swojego mężczyzny. Co można dać na Mikołaja chłopakowi?

 • Koszulka z zabawnym nadrukiem – teraz naprawdę łatwo można dostać coś takiego. Są tysiące wzorów takich koszulek, a niektóre firmy nawet pozwalają na wybór własnego nadruku. Zarówno w kwestii tekstu, jak i rysunku.
 • Kolorowe skarpetki – nie do pary. Że niby skarpetki to kiepskie prezenty na Mikołajki? Wręcz przeciwnie! Teraz można kupić tak designerskie wzory, że każdy chce nosić skarpetki nie do pary.
 • Bon dla chłopaka – może inspiracja z prezentów dla nastolatków? Twój chłopak pewnie ucieszy się z bonu na przejażdżkę sportowym autem. A może sprezentujesz my własnoręcznie przygotowany karnet na PIWKO Z KOLEGAMI? Z obietnicą, że kiedy już z nimi wyjdzie do baru, Ty ani razu nie będziesz marudzić. A on dzięki temu wyjdzie raz z domu bez wyrzutów sumienia, że przecież zostawił Cię samą.
 • Zestaw unikatowych piwek – tutaj wymiennie na kawy, czy herbaty. Wiadomo, że nie każdy chłopak jest piwoszem. Ale jeśli tylko lubi testować nowe smaki, to taka opcja powinna przypaść mu do gustu.

Te prezenty na Mikołaja na pewno sprawią obdarowanym dużo radości. Oczywiście należy je dopasować do ich upodobań, ale możesz mieć pewność, że każdy z tych upominków będzie tym naprawdę trafionym.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie