Metody poszukiwania pracy po 40 – 5 sposobów
Wbrew pozorom, znalezienie pracy „po czterdziestce” nie jest tak trudne, jak nam się wydaje. Ludzie czterdziestoletni uważani są za jeszcze względnie młodych, a wysokie kwalifikacje na danym stanowisku, tylko podnoszą ich rangę dobrych pracowników.
Reklama
Najczęściej, w tym wieku, są to ludzie już ustatkowani z solidnym przygotowaniem zarówno w pracy, jak i w domu – w połowie lub całkiem odchowanymi dziećmi. Wydawałoby się – pracownik idealny. Poniżej przedstawiamy możliwości znalezienia pracy „po 40”.
Mając już pewne wyuczone zdolności i wiedzę w danym zakresie, łatwiej zostaniemy przyjęci w danej firmie „w ciemno”, jedynie z polecenia znajomej nam osoby. Warto spytać znajomych, czy w ich firmach nie poszukuje się obecnie pracowników z naszym wykształceniem.
Chociaż ofert z reguły jest niewiele, a te, które są nam przedstawianie mogą nie spełniać naszych podstawowych wymagań, to jednak warto spróbować. Coraz więcej z Urzędów współpracuje z większymi i bardziej liczącymi się na rynku firmami i korporacjami.
1. Poszukiwanie pracy przez Internet
Najprostszym sposobem szukania pracy w dzisiejszym świecie, dla osób w każdym wieku, jest przeszukiwanie ofert w Internecie. Warto odwiedzić portale typu praca.pl, pracuj.pl czy gazetapraca.pl. Dobrym pomysłem jest również wpisanie w wyszukiwarkę (np. Google.pl) nazwy swojego stanowiska, i miasta, w którym chcemy dostać pracę – ogłoszenia pojawią się same.2. Praca przez znajomych
Po czterdziestce łatwo znaleźć pracę będąc poleconym przez osobę trzecią.Reklama
3. Miejscowe gazety
Ważnym punktem w poszukiwaniu pracy jest zakupienie gazet z ogłoszeniami z miejscowości, w której chcemy pracować. Jeśli firma nadal ogłasza się w prasie, znaczy to, że pracuje w niej więcej ludzi w średnim i nieco bardziej zaawansowanym wieku – a to przepustka właśnie dla ludzi po czterdziestce. Chętniej w zespole przyjmuje się osobę podobną do innych pracowników.4. Rejestracja w urzędzie pracy
Ostatecznie zarejestrować można się w urzędzie pracy i poszukiwać posady za jego pomocą.Reklama
5. Poszukiwanie pracy na całego
Warto skorzystać również z rad doświadczonych doradców zawodowych. Stworzyć swój profil zawodowy i szukać pracy również w innych kategoriach zatrudnienia, niż wyuczone. Dodatkowo można zapisać się na zajęcia aktywizujące, prowadzone od czasu do czasu w Urzędach Pracy, gdzie przedstawiane są sposoby na szybkie znalezienie pracy dla ludzi w każdym wieku – dla danego regionu kraju.Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Dzień Sekretarki. Jak ubrać się modnie i z klasą do biura?
Prawie w każdej firmie możemy spotkać sekretarkę, która poinformuje nas, np. o czasie oczekiwania na wizytę. Najczęściej na tym stanowisku pracują kobiety, ale coraz częściej mężczyźni również chętnie podejmują pracę w charakterze asystenta. Ta praca wymaga kompetencji i profesjonalizmu. Dress code w pracy sekretarki jest równie ważny. Świadczy on o profesjonalizmie i klasie.
Sukienka do pracy – jaką wybrać? Na co uważać?
Stylizacje biznesowe często sprawiają mnóstwo problemów. Szczególnie wówczas, gdy w firmie obowiązuje surowy dress code, którego nie należy naruszać. Nie oznacza to jednak wcale, że możliwości wyboru są przesadnie ograniczone. Oferta sukienek jest bowiem tak szeroka, że każda kobieta powinna być w stanie znaleźć coś dla siebie.
Na czym polega praca opiekunki osób starszych w Niemczech?
Praca jako opiekunka w Niemczech z roku na rok staje się coraz popularniejszym zawodem niosącym ze sobą obietnicę dobrych zarobków. Chęć wyjazdu za granicę zgłaszają w szczególności kobiety, którym zależy na dobrze płatnej i bezpiecznej pracy organizowanej przez zaufanego pośrednika. Zanim jednak zdecydujesz się na tę drogę zawodową, sprawdź, jak wygląda od podszewki praca dla opiekunki u naszego zachodniego sąsiada.
Reklama
Reklama
© 2022 ZaradnaKobieta.pl