Metody poszukiwania pracy po 40 – 5 sposobów

Metody poszukiwania pracy po 40 – 5 sposobów

Wbrew pozorom, znalezienie pracy „po czterdziestce” nie jest tak trudne, jak nam się wydaje. Ludzie czterdziestoletni uważani są za jeszcze względnie młodych, a wysokie kwalifikacje na danym stanowisku, tylko podnoszą ich rangę dobrych pracowników.
Reklama
Najczęściej, w tym wieku, są to ludzie już ustatkowani z solidnym przygotowaniem zarówno w pracy, jak i w domu – w połowie lub całkiem odchowanymi dziećmi. Wydawałoby się – pracownik idealny. Poniżej przedstawiamy możliwości znalezienia pracy „po 40”.

1. Poszukiwanie pracy przez Internet

Najprostszym sposobem szukania pracy w dzisiejszym świecie, dla osób w każdym wieku, jest przeszukiwanie ofert w Internecie. Warto odwiedzić portale typu praca.pl, pracuj.pl czy gazetapraca.pl. Dobrym pomysłem jest również wpisanie w wyszukiwarkę (np. Google.pl) nazwy swojego stanowiska, i miasta, w którym chcemy dostać pracę – ogłoszenia pojawią się same.

2. Praca przez znajomych

Po czterdziestce łatwo znaleźć pracę będąc poleconym przez osobę trzecią.
Reklama
Mając już pewne wyuczone zdolności i wiedzę w danym zakresie, łatwiej zostaniemy przyjęci w danej firmie „w ciemno”, jedynie z polecenia znajomej nam osoby. Warto spytać znajomych, czy w ich firmach nie poszukuje się obecnie pracowników z naszym wykształceniem.

3. Miejscowe gazety

Ważnym punktem w poszukiwaniu pracy jest zakupienie gazet z ogłoszeniami z miejscowości, w której chcemy pracować. Jeśli firma nadal ogłasza się w prasie, znaczy to, że pracuje w niej więcej ludzi w średnim i nieco bardziej zaawansowanym wieku – a to przepustka właśnie dla ludzi po czterdziestce. Chętniej w zespole przyjmuje się osobę podobną do innych pracowników.

4. Rejestracja w urzędzie pracy

Ostatecznie zarejestrować można się w urzędzie pracy i poszukiwać posady za jego pomocą.
Reklama
Chociaż ofert z reguły jest niewiele, a te, które są nam przedstawianie mogą nie spełniać naszych podstawowych wymagań, to jednak warto spróbować. Coraz więcej z Urzędów współpracuje z większymi i bardziej liczącymi się na rynku firmami i korporacjami.

5. Poszukiwanie pracy na całego

Warto skorzystać również z rad doświadczonych doradców zawodowych. Stworzyć swój profil zawodowy i szukać pracy również w innych kategoriach zatrudnienia, niż wyuczone. Dodatkowo można zapisać się na zajęcia aktywizujące, prowadzone od czasu do czasu w Urzędach Pracy, gdzie przedstawiane są sposoby na szybkie znalezienie pracy dla ludzi w każdym wieku – dla danego regionu kraju.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama