andrzejki w szkole

Wróżby andrzejkowe w szkole, czyli jak zaskoczyć dzieci

Wróżby andrzejkowe wcale nie muszą być nudne! W czasie godziny można naprawdę zrobić wiele! Andrzejki to okazja do tego, aby pokazać uczniom, że w szkole jest czas nie tylko na naukę, ale także i na zabawę. Wybraliśmy dla Was najciekawsze naszym zdaniem propozycje, które spodobają się tym większym, ale i mniejszym dzieciom.
Reklama

Wróżby na andrzejki

Andrzejki zawsze przypadają na noc z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię dnia poświęconego świętemu Andrzejowi, patronowi Szkocji, Grecji i Rosji. Zwyczaj wróżenia w Polsce sięga aż XVI wieku. Na samym początku wróżenie miało charakter stricte matrymonialny i nikt nie traktował tego dnia z przymrużeniem oka. Tego dnia niezamężne panny mogły dowiedzieć się, jaka czeka je przyszłość. Dziś oczywiście ten dzień wygląda zupełnie inaczej. Więcej w nim humoru niż poważnego charakteru.
szklana kula i świece do wróżb na andrzejki
canva.com

Andrzejkowa zabawa w szkole

Andrzejkowa zabawa w szkole wcale nie musi różnić się od tej w domu.
Reklama
Tego dnia bardzo często wychowawcy proszą uczniów, aby się przebrali i przygotowali przekąski na Andrzejki. Dzieci nie muszą same planować zabawy, ale naszym zdaniem dobrze znać jest kilka sposobów na to, jak można aktywnie i z uśmiechem spędzić ten czas. Wróżby andrzejkowe to dobra okazja także do tego, aby zacieśnić więzi koleżeńskie.
 1. Zakręcone kubki - odwróć kubki dnem do góry i schowaj pod nie odpowiednio: kostkę do gry, pierścionek, monetę, a czwarty kubek pozostaw pusty. Mieszaj przed uczniem kubkami, a potem poproś go, aby wybrał kubek. To, co wylosuje, będzie coś oznaczać.
  • pierścionek - miłość
  • moneta - dużo pieniędzy
  • kostka do gry - duże szczęście w życiu
  • pusty kubek - pech
 2. Lanie wosku przez dziurkę od klucza - tej zabawy nie mogłoby zabraknąć! Rozpuszczony wosk przelewa się przez dziurkę do naczynia z wodą. Kształt, który powstanie, dziecko powinno zinterpretować na swój sposób. Czeka Was przy tym naprawdę sporo śmiechu!
 3. Kostka szczęścia - gra polega na rzucaniu kostką do gry. To, jaka cyfra wypadnie, będzie odpowiednio oznaczać:
  • 1 - przykrość
  • 2 - szczęście
  • 3 - dobre oceny
  • 4 - ktoś się w Tobie zakocha
  • 5 - będziesz zdrowy
  • 6 - zgubisz coś
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
menu na domowe andrzejki
Propozycja menu na domowe andrzejki to nie lada wyzwanie. Można oczywiście pomyśleć, że dobra zabawa nie ma nic wspólnego z jedzeniem, ale jest zupełnie inaczej. Najlepszy sposób na rozbudzenie entuzjazmu Twoich gości to pobudzenie ich kubków smakowych oraz zapewnienie przyjemnych doznań wizualnych poprzez estetyczne podanie posiłków. Nie wiesz co przygotować na andrzejki? Zainspiruj się sprawdzonymi propozycjami!
Świece, klucz, stare litery, konewka.
Andrzejki to wyjątkowy, magiczny wieczór. W powietrzu unosi się coś nieokreślonego, elektryzującego. Niektórzy chcą się po prostu dobrze bawić, inni próbują poznać swoją przyszłość. Bez względu na to, gdzie spędzasz ten specjalny czas — zadbaj o odpowiedni nastrój i odpowiednio udekoruj przestrzeń, w której się znajdziesz. Koniecznie sprawdź, jak przygotować dekoracje na andrzejki!
ciepłe danie na andrzejki
Ciepłe danie na andrzejki to podstawa jeśli zależy Ci na tym, aby goście wspominali ten wieczór przez pryzmat świetnej zabawy, a nie pustego żołądka. Jeśli na imprezie pojawiają się napoje wyskokowe, to dla komfortu współbiesiadników powinnaś przygotować chociaż jeden ciepły posiłek. Poza tym zimne przekąski na andrzejki mogą być jedynie przystawką przed kulinarnym gwoździem programu. Chilli con carne to idealna propozycja na andrzejkowe danie główne!
Reklama
Reklama
Reklama