Monotonia w związku – co zrobić aby nie znudzić się facetowi? – 5 porad
Udostępnij Google News
Związki

Monotonia w związku – co zrobić aby nie znudzić się facetowi? – 5 porad

Rutyna w związku pojawia się we wcześniejszej lub późniejszej jego fazie. Jedno jest pewne – pojawić się musi. Partnerzy wzajemnie nudzą się ze sobą i sobą. W wieloletnich związkach znajdujemy więcej przewidywalności, niż nowości i ekscytacji. Wydaje się, że wprowadzenie tej nutki niepewności i adrenaliny pozwala zachować w związku odpowiednią fazę zaciekawienia, i doprowadzić do nie pojawienia się monotonicznych zachowań i wydarzeń.

Jak poradzić sobie z monotonią?

1. Po pierwsze, przypomnij sobie, co sprawiło Wam największą radość w byciu ze sobą. Jakie wydarzenia najlepiej spoiły Wasz związek. Zwyczajnie, co lubiliście razem robić. I spróbuj do tego powrócić. Jeśli przestaliście w ten sposób spędzać ze sobą czas, to spróbuj zaaranżować to ponownie. Wprowadzić odżywczy powiew w te dziedziny Waszego życia, które teraz pokryte są kurzem.

2. Monotonia w związku, łączy się często ze stagnacją w łóżku. Poznanie pragnień swojego partnera, pozwoli nam na ich spełnienie. Nie musimy od razu spełniać każdej jego zachcianki, ale pokażmy, że możemy to zrobić – dla Niego i dla wspólnej, fascynującej miłości. Zapytaj go wieczorem, o czym najbardziej marzy i spróbuj spełnić to marzenie. Może nudę zabije zabawa w role? Jak w słynnej scenie z Przyjaciół, gdzie Rachel pozwoliła przebrać się za Księżniczkę Leię, tylko po to, aby spełnić marzenie Rossa…

3. Mężczyźni uwielbiają zdobywać. Dlatego zawsze pozostań dla niego „zwierzyną łowną”. Nie daj się zamienić w „kurę domową” i kobietę-przyjaciela od wszystkiego. Bądź nadal jego Panią, jego kobietą. Pozwól mu Cię codziennie zdobywać, stawiaj się, bądź dumna i niezależna. Możesz być przy tym nieco tajemnicza i nieodgadniona.

4. Podtrzymuj wasze zaangażowanie i miłość na odpowiednim poziomie. Piszcie do siebie. Rozmawiajcie. Niech będzie tak, jak na początku. Dawajcie sobie znać, że wciąż się kochacie, że jesteście dla siebie ważni. Szeptaj mu czułe słówka, uśmiechaj się zalotnie, podrywaj go – zachowuj się tak, jak na początku związku. Pokaż mu, że jesteś tą samą kobietą, w której totalnie się zakochał.

5. Znajdź sposoby na wspólny wypoczynek. Postaraj się sprawiać mu prezenty. Jeśli on lubi żużel, kup bilety na go ulubiony sport. Daj mu je z sercem, powiedz, że pójdziecie razem, że chętnie poznasz jego pasję. Staraj się mu „dogadzać”. Nie wybieraj jedynie metod spędzania wolnego czasu, które odpowiadają Tobie. Pomyśl o nim, a przy tym bądź przy nim – nie wysyłaj go na mecz z kolegami!

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie