rutyna w związku

Rutyna w związku - jak jej zapobiec?

Przejdź do galerii zdjęć
Bardzo łatwo jest popaść w rutynę w związku. Kiedyś cieszyliście się sobą na tyle, na ile to było tylko możliwe. Dziś, jedno dla drugiego prawie nie ma czasu. Praca, ciągły stres z nią związany, obowiązki domowe. Wszystko to prowadzi do tego, że po szybkiej, wieczornej kąpieli najczęściej od razu mówicie sobie DOBRANOC i kładziecie się spać odwróceni do siebie plecami. A to pierwszy krok do rutyny w związku.
Reklama
Jeśli nuda wkradnie się do Waszej relacji, Wasz związek może nie przetrwać próby czasu. Nie powrócicie do dawnej beztroski, ale możecie przynajmniej przecz chwilę (i raz na jakiś czas) poczuć się jak wtedy, gdy dopiero się poznawaliście. Jak zapobiec rutynie w związku i co zrobić, gdy już się pojawi?

Skąd ta rutyna? Pomyśl, jak wygląda Twój dzień!

Aby znaleźć przyczynę obecnego stanu rzeczy, musisz przyjrzeć się temu, jak wygląda Twoja codzienność. Czy oby na pewno nie stałaś się pracoholiczką, która nie ma czasu (ani ochoty) na żadne przyjemności. Rano musisz wstać i spędzić zapewne minimum pół godziny w łazience. Drugie tyle zajmie Ci wybieranie stylizacji do pracy. Później 8 godzin przed komputerem lub na spotkaniach. Następnie obiad, wypad na fitness, a na koniec przecież musisz jeszcze zrobić plan na jutro.
Reklama
Jak tu mieć siły na wieczorne harce?

Zmień coś!

Twój rytm dnia wcale nie musi tak wyglądać. Zwłaszcza jeżeli możesz poświęcić czas partnerowi jedynie późnym wieczorem, lub wczesnym rankiem. Skróć czas przesiadywania w łazience do minimum - choćbyś miała skusić się na doklejane rzęsy i hennę na brwi. Wstań o tej samej porze co zwykle i przytul swojego faceta. A może wystarczy jeszcze czasu na szybki numerek? Takie poranne igraszki na pewno poprawią Wam humor, a wieczorem oboje będziecie chcieli więcej. Co jeszcze możesz zrobić, by zapobiec rutynie w związku? Przeczytaj! Zobacz też: 5 rzeczy, które sprawią, że Twój związek przetrwa wszystko! Czy związek na odległość może przetrwać? Związek bez zobowiązań – dlaczego to się czasami opłaca? 5 powodów
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: rutyna
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama