Co powinnam wiedzieć zanim zdecyduje się na tatuaż?

Co powinnam wiedzieć zanim zdecyduje się na tatuaż?

Wykonanie tatuażu to najczęściej decyzja na całe życie. Oczywiście jeśli coś nie wyjdzie to wielu świetnych tatuażystów potrafi przerobić dany „obrazek” na inny tak abyś była zadowolona. Znane są również metody usuwania rysunków z ciała, jednak pozostawiają blizny. Z całą pewnością tatuaże są popularne u obu płci. Są formą wyrażenia siebie, swoich emocji, uczuć, poglądów czy ideologii, jak również metodą szokowania i zwracania na siebie uwagi innych. Jeśli myślisz o wykonaniu na swoim ciele rysunku przeczytaj poniższe porady i podejmij decyzję odpowiedzialnie, aby w późniejszym okresie była to dla ciebie ozdoba i miła pamiątka a nie skaza.
Reklama
1. Przeciwwskazania oraz skutki uboczne – w tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do lekarza dermatologa, który przedstawi wszelkie informacje na temat tej metody ozdabiania ciała i odpowie na każde pytanie. 2. Alergie – zdarza się, że osoba, u której wykonuje się tatuaż ma alergię na zastosowany barwnik. W lepszych zakładach wykonywana jest u klientów tatuowanych po raz pierwszy próba uczuleniowa – robi się małą kropeczkę z tuszu w niewidocznym miejscu, np. za uchem. Problem jednak stanowi sytuacja gdy alergia na barwnik znajdujący się pod skórą pojawi się dopiero po upływie kilku lat. 3. Ryzyko zabiegu – w trakcie tworzenia tatuażu dochodzi do przerwania ciągłości naskórka i wprowadzenia do skóry ciała obcego w postaci barwnika. Jeśli warunki w jakich wykonywane są malunki na ciele nie są w pełni sterylne lub jeśli skóra nie zostanie należycie zdezynfekowana może dojść do pojawienia się zakażenia.
Reklama
4. Odpowiedni salon tatuażu – jeśli przeanalizujesz ryzyko zabiegu, przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne i nie zrezygnujesz z wykonania tatuażu rozpocznij poszukiwania najlepszego zakładu. Zwróć uwagę na dostępny sprzęt, opinie na jego temat, poziom sterylności. 5. Właściwy wzór – możemy zarówno wybrać jeden z wzorów jaki znajdziemy w katalogu dostępnym w wybranym salonie tatuażu. Jednak istnieje również opcja przyniesienia własnego wzoru lub szkicu- pomysłu na tatuaż i ustalenia możliwości jego wykonania oraz wszelkich szczegółów z tatuażystą. 6. Termin – pracownik określi jak długo będzie pracował nad wykonaniem danego wzoru na twojej skórze. Czasem może to zająć nawet dwa dni. Tak więc ustalamy najbardziej odpowiadający nam termin.
Reklama
7. Nastawienie psychiczne – w czasie jaki pozostanie nam przed udaniem się na zabieg wykonania tatuażu powinniśmy się do niego przygotować psychicznie. Stworzenie takiego rysunku, w niektórych częściach ciała może być niezwykle bolesne, a z pewnością nie należy do przyjemnych. Należy również uświadomić sobie, że pozostanie on na zawsze na naszym ciele więc powinniśmy być pewni, że po upływie kilku lat nie przestanie do nas pasować lub nam się nie znudzi. 8. A po zabiegu – nie robimy opatrunków, aby ułatwić całości gojenie się, w kąpieli polewamy tatuaż letnią wodą, nie dopuszczamy do pojawienia się strupków, nie wystawiamy skóry na działanie słońca, kupujemy maść alantan i regularnie kilka razy dziennie smarujemy skórę w miejscu zabiegu. Marta  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama