Czy tatuaż boli? Jak dbać o tatuaż?

Czy tatuaż boli? Jak dbać o tatuaż?

Przejdź do galerii zdjęć
Wielbicieli tatuaży wciąż przybywa. Jeśli należysz do osób, które marzą o tatuażu, ale nie wiedzą, czy są w stanie wytrzymać ból spowodowany jego tworzeniem, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Być może pomoże Ci podjąć decyzję o Twoim pierwszym, małym dziele na skórze.Czy tatuaż boli? A i owszem! Chociaż trzeba zaznaczyć, że natężenie bólu jest tak naprawdę zależne od tego, w którym miejscu chcemy ten tatuaż zrobić. Jeśli jesteś mało odporna na ból, zdecyduj się na początek na malutki wzór. Jeśli uznasz, że przygoda z tatuażem nie była wcale taka straszna, będziesz mogła ją powtórzyć, decydując się następnym razem na coś większego.
Reklama

Od czego zacząć?

Jeśli chcesz zrobić sobie tatuaż, na początku musisz wybrać wzór. Jeżeli masz jakąś swoją wizję, możesz przedstawić ją tatuatorowi, a on powinien ją odwzorować na Twojej skórze. Jeśli natomiast nie masz pojęcia, jaki wzór wybrać, obejrzyj przykłady prac w internecie. Znajdziesz ich tu naprawdę sporo.

Zastanów się nad miejscem

Następnie wybierz miejsce, w którym Twój tatuaż ma być usytuowany. Dziewczyny często decydują się na nadgarstek i wybierają wzory na tatuaże biżuteryjne, które są naprawdę fajną ozdobą. Ale równie dobrze może to być miejsce, które możesz łatwo ukryć - na przykład plecy, które odkrywa się raczej rzadko. Pamiętaj, że piersi i pachwiny są bardzo unerwione, co może się wiązać ze sporym bólem przy robieniu tatuażu. Najmniej będzie bolało na udach i jest to idealny wybór dla osoby, która decyduje się na pierwszy tatuaż. A jak go później pielęgnować? Przeczytajcie w galerii.  Zobacz też: Co powinnam wiedzieć zanim zdecyduje się na tatuaż? Tatuaże, piercing – zdobienie ciała a problemy ze znalezieniem pracy Dress code w pracy – jak dobrać stosowny strój i dobrze wyglądać w prac
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: tatuaż
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama