Jak wybrać odpowiednią dla siebie fryzurę na ślub?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak wybrać odpowiednią dla siebie fryzurę na ślub?

W tym najważniejszym dniu w życiu – dniu własnego ślubu każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo, zjawiskowo, zwyczajnie marzy aby być najpiękniejszą ze wszystkich panien młodych jakie kiedykolwiek widziano. Jednym z niezwykle istotnych dla osiągnięcia celu elementów jest ułożenie na głowie odpowiedniej fryzury. Musi ona spełniać liczne wymogi, ale przede wszystkim pasować do Pani, która będzie ją nosić oraz podkreślać jej urodę.

Co należy zrobić aby w dniu swojego ślubu wyglądać przepięknie, aby fryzura była jedyna w swoim rodzaju? Oto kilka naszych sprawdzonych porad:

1. Planowanie – wiele panien młodych odkłada przygotowanie fryzury na około miesiąc przed ślubem, wówczas wykonują próbne czesanie, które następnie jest powielane w dzień ślubu. Jeśli chcesz aby Twoje włosy prezentowały się wyjątkowo, wybierz sprawdzonego fryzjera już na początku przygotowań, nawet rok przed ceremonią, odwiedzaj go regularnie i systematycznie stosuj się do zaleceń. Dzięki temu znacząco poprawisz kondycję włosów, będą bardziej lśniące i piękniejsze.

2. Kształt twarzy – ogólnie uznane jest że idealna twarz to ta w kształcie owalu. Panie, które zostały przez naturę obdarzone właśnie taką twarzą mają znacznie uproszczone zadanie. Ich jedyny problem z doborem fryzury to aby zbyt duża ilość włosów nie zasłaniała twarzy. Pozostałe muszą zadbać aby za pomocą włosów oraz makijażu optycznie ją ukształtować. Przy twarzy okrągłej sprawdzą się wysokie upięcia i wypuszczonymi w dół pasmami włosów. Jeśli natomiast twoja twarz ma kształt serca świetnie sprawdzi się mała grzyweczka delikatnie opadająca na bok. Kwadratowej twarzy poleca się fryzury romantyczne i zwiewne, jeśli natomiast zależy nam na upięciu to powinny być masywne (francuski kok).

3. Styl ceremonii – każdy ślub jest inny. Jedne pary stawiają na organizację całości w plenerze –wówczas świetnym wyborem są fryzury romantyczne, gdyż cała oprawa będzie właśnie w takim stylu. Jeśli natomiast naszym zamiarem jest stworzenie atmosfery nadwornego balu, to sama panna młoda powinna przypominać najpiękniejszą z księżniczek i tym się wyróżniać. Aby osiągnąć taki efekt można postawić na dodatki w stylu diadem, perły, kamienie szlachetne. Natomiast na niewielką ale bardzo elegancką ceremonię świetnie sprawdzą się sztywne upięcia.

4. Fryzura próbna – warto ją wykonać co najmniej trzy razy. Musimy w końcu mieć pewność, że będzie idealna i w pełni spełni nasze oczekiwania. Każde czesanie powinno być kompletne – musimy zobaczyć efekt ostateczny, tak więc do fryzjera, stylisty fryzur zabieramy ze sobą wszystkie spineczki, koraliki, diademy, sztuczne kwiatki czy welon. Aby mieć pewność, że dodatki ze sobą współgrają i nie ma konieczności dopasowania jakiegoś nowego elementu.

5. Fryzura a suknia – oba te elementy tworzą jedną wielką całość i muszą się ze sobą świetnie komponować. Specjaliści radzą panią, które zdecydowały się na zakup sukni bez ramiączek dobranie fryzury, której delikatne pasma będą opadać na dekolt i ramiona. Doda to całości uroku i lekkości. Jeśli natomiast górna część sukni jest mocno zabudowana świetnie będą wyglądać wszelkie upięcia, a w szczególności te wyższe, gdyż wysmuklą szyję i całość sylwetki.

6. Samopoczucie – najpiękniejsze są te kobiety, które same czują się piękne. Pewność siebie i przekonanie, że dana fryzura do nas pasuje sprawi, że będziemy znacznie pięknie wyglądać w oczach innych. Dlatego nie decydujmy się na ślubne uczesanie tylko dlatego że stylista stwierdził, że tak wyglądamy pięknie. Wprowadźmy własne poprawki aby faktycznie poczuć się w tym co powstanie na naszej głowie pięknie i zachwycić wszystkich gości.

Marta

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie