Jak chodzić w szpilkach?

Jak chodzić w szpilkach?

Szpilki dla wielu pań stanowią element seksapilu kobiety, pomagają również kształtować sylwetkę znacząco ją wysmuklając. Niektóre z nas już zakładając pierwsze tego typu buty w swoim życiu sprawiają wrażenie jakby się w nich co najmniej urodziły. Ich chód jest równy, miarowy, pozbawiony nieestetycznych dygnięć, więc wszystko prezentuje się świetnie. Jednak nie zawsze tak to wygląda.
Reklama
Z całą pewnością każda z nas spotkała się na ulicy z paniami, które w szpilkach chodzić nie potrafią, a i tak uparcie wybierają te najwyższe obcasy. Co więc zrobić aby pięknie i elegancko chodzić w szpilkach? Jak nauczyć się chodzić w tych niezmiernie wysokich i bardzo kobiecych butach ? Oto kilka naszych sprawdzonych rad. 1. Dobra jakość obuwia – kupując buty wysokiej jakości z pewnością będziesz bardzo zadowolona z ich trwałości i wytrzymałości. Posłużą bardzo długo a ich dodatkową zaletą będzie fakt iż najczęściej są lepiej wykonane przez co dużo wygodniejsze. 2. Zbyt wysokie – czasem na półkach sklepowych można wypatrzeć cudeńka, w których obcas jest wysoki na więcej niż 12 centymetrów. Z całą pewnością jednak takie buty nie są przeznaczone do codziennego chodzenia. 3. Prowadzenie auta – samochodu nie powinno się prowadzić w butach na wysokich obcasach. Ze względu na buty oraz na twoje stopy. Do tej czynności najlepiej wybrać klapki lub balerinki. 4. Nie non-stop – nawet jeśli wydaje ci się, że twoje buty na wysokim obcasie są niezwykle wygodne, to nie noś ich cały czas. Nienaturalnie wysoki obcas może spowodować zmiany w stopach oraz kręgosłupie i prowadzić do uciążliwych i przewlekłych bólów.
Reklama
5. Dopasowanie obcasa do wielkości stopy – modelki najczęściej mają duże stopy do długości których dopasowywane są odpowiednie obcasy. Powinnaś również zwrócić na to uwagę, przy mniejszych stopach unikać bardzo wysokich butów, ponieważ będą one bardzo niewygodne jak również będą szkodzić zdrowiu stóp i pleców. 6. Ostrożność – wszelkie nierówne chodniki, kratki, kostka brukowa czy trawa może doprowadzić do zwichnięcia lub złamania. Należy uważnie patrzeć pod nogi i zapomnieć o bieganiu czy skakaniu. 7. Ucz się stopniowo – aby przyzwyczaić swoje stopy do podwyższenia zacznij od niskich i szerokich obcasów, następnie możesz wybrać letnie sandałki na niskim ale cienkim obcasie aby nauczyć się utrzymywać równowagę. Stopniowo zwiększaj wysokość. Gdy postanowisz stawiać pierwsze kroki na czymś wyższym rozpocznij od stabilnych słupków, które stabilniej utrzymają twoją piętę. Prawdziwe szpilki ubierz dopiero gdy przyzwyczaisz stopę i nauczysz się chodzić w innych butach na obcasach. 8. Odpowiedni obcas – jak sprawdzić czy obcas nie jest dla ciebie zbyt wysoki? Załóż w sklepie wybrane buty, stań na twardym podłożu i sprawdź czy jesteś w stanie unieść się na palcach. Jeśli nie to wybrane obuwie ma dla ciebie zbyt wysoki obcas i powinnaś poszukać czegoś niższego.
Reklama
Jeśli zakupisz takie buty to z czasem pojawią się dotkliwe bóle, natomiast w czasie chodzenia twoje kolana będą uciekać do przodu, co będzie bardzo zabawnie wyglądać. 9. Chodzenie – stawiaj małe kroki. Założenie butów na obcasie znacznie skróci długość kroków jakie będziesz wykonywać. Pamiętaj, że im wyższe obcasy założysz tym mniejsze będziesz robiła kroki. Staraj się aby twoje nogi znajdowały się możliwie jak najbliżej siebie. Modelki chodząc na obcasach krzyżują nogi jedna przed drugą, co powoduje naturalne ładne kołysanie się bioder. Jednak jest to sztuka trudna do opanowania. Początkowo staraj się aby krok był równy i aby nogi pozostawały w niewielkich odległościach. Kontroluj czy idąc nie zginasz kolan mocniej niż na płaskiej podeszwie. Zapewne śmieszyło cie jak widziałaś dziewczyny poruszające się na obcasach z ugiętymi kolanami. Nie rób tego samego. Jeśli masz możliwość poćwicz przed lustrem. Idąc pierwsza na podłożu powinna zostać postawiona pięta, a dopiero potem palce. Gdy to opanujesz możesz zacząć delikatnie przenosić ciężar swojego ciała na palce. Gdy stoisz w miejscu nogi powinny być blisko siebie, najlepiej jeśli jedna ze stóp znajduje się na wysokości śródstopia drugiej i jest odchylona pod niewielkim kątem.
Reklama
Ciężar opierasz na prostej stopie, gdy się zmęczysz możesz zamienić nogi. 10. Trening czyni mistrza – koniecznie poćwicz chodzenie w butach zanim udasz się w nich na ważną okazję. Możesz chodzić po mieszkaniu lub wyjść na krótki spacer. Dzięki temu lekko zarysujesz podeszwę przez co stanie się ona nieco mniej śliska, a jak wiadomo w restauracjach, hotelach czy innych salach gdzie odbywają się bale i bankiety podłoga bywa bardzo śliska. W czasie ćwiczeń staraj się chodzić w różne strony. Musisz poczuć się w butach swobodnie – idziemy, zatrzymujemy się, obracamy i znowu idziemy. Spróbuj również potańczyć, możliwe że zamierzasz założyć buty w miejsce gdzie będziesz z całą pewnością tańczyć, włącz muzykę w domu i sprawdź jak ci to wychodzi. Poruszaj się po różnych nawierzchniach aby sprawdzić jak sobie w konkretnym obuwiu poradzisz. 11. Schody – gdy idziemy po nich kierując się ku górze na każdym stopniu stawiamy jedynie przednią cześć stopy, gdy natomiast idziemy w dół należy na każdym ze stopni postawić całą stopę. Na schodach warto asekurować się poręczą lub oczywiście życzliwym męskim ramieniem.
Reklama
12. Wycieczka do supermarketu – jeśli w takim miejscu postanowimy się uczyć chodzić na obcasach będzie nam znacznie łatwiej, gdyż wózek wspomoże naszą równowagę i postawę, dzięki czemu wyćwiczymy piękny krok. A utrudnieniem i niedogodnością, dzięki której później będzie nam łatwiej będą śliskie podłogi w tego typu sklepach. 13. Odpoczynek dla stóp – gdy ćwiczymy chodzenie nie ma problemu, co około 20 minut siadamy, aby chwilę odpocząć nie zdejmując butów ze stóp, po czym ćwiczymy dalej. Gdy wyjdziemy z domu to jeśli to możliwe dawajmy naszym nogom chwile odpoczynku, jeśli nie będziemy siedzieć przy stole to np. w czasie wyjścia do łazienki usiądźmy na kilka minut. Wystrzegajmy się jednak zdejmowania „obcasów” z nóg ponieważ zaczną nas one silniej boleć, a dodatkowo mogą opuchnąć przez co pojawi się problem z ich ponownym nałożeniem. Zrzucimy je dopiero po powrocie do domu. 14. Miękkie poduszeczki – w sklepach znajdziesz takie w różnych kształtach i różnej grubości. Umieść je we wszystkich miejscach gdzie po założeniu butów czujesz silny ucisk lub ból. Możesz z nich korzystać do woli, a na pewno zwiększą komfort chodzenia. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama