sałątka owocowa w kubeczkach

Słodkie przekąski na Sylwestra – 4 szybkie, słodkie desery

Noc sylwestrowa jest zwykle przepełniona wieloma pozytywnymi wrażeniami. W tym roku można legalnie spotkać się na dużych, organizowanych przez różne miejscówki imprezach. Część osób wybierze pewnie imprezę na świeżym powietrzu, ale część – tradycyjnie – postawi na domówkę. A skoro domówka, to i dużo pysznego, domowego jedzonka. Na stołach powinny pojawić się nie tylko słone smakołyki. Jakie słodkie przekąski można przygotować na Sylwestra? Mamy dla Ciebie aż 4 pomysły na szybkie, sylwestrowe desery.
Reklama

Słodkie przekąski na Sylwestra – galaretki

Przekąski na Sylwestra wcale nie muszą być ciężkie i tłuste. Nawet te słodkie. W tym przypadku wykorzystamy gotowe galaretki, które należy przygotować tak, jak podano na opakowaniu. Gdy galaretki zaczną tężeć, przelewamy je do skórek od pomarańczy lub skórki od arbuza. W ten sposób zyskamy nie tylko smaczną, słodką przekąskę, ale również efektowną. A dla fanów słodkości jest jeszcze opcja przystrojenia galaretek bitą śmietaną i kolorowymi posypkami.
galaretka w skórce pomarańczy
canva.com

Szybki deser na Sylwestra – koreczki owocowe lub sałatka owocowa

Kolejna nasza propozycja na słodkie przekąski na Sylwestra to owocowe koreczki, albo sałatka. Potrzebne będą tylko ulubione owoce – pokrojone, lub wydrążone w odpowiednie kształty.
Reklama
Nadziewamy je na krótkie wykałaczki i układamy na talerzyku. Powstaje nam wówczas przekąska na jeden gryz. Ale jeśli wolimy taką, do której zjedzenia potrzebny będzie talerzyk, to możemy postawić na sałatkę owocową. Pokrojone owoce wkładamy do miseczki i dodajemy do nich jogurt naturalny i owocowy – bez jogurtu sałatka też jest bardzo smaczna.

Słodkie przekąski na Sylwestra – cake pops

Świat oszalał na punkcie cake pops.
Reklama
Te słodkie kuleczki z ciasta przypominają lizaki i być może to właśnie to sprawia, że kochają je nawet dzieciaki. Chociaż – umówmy się – które dziecko nie lubi słodyczy? Niezależnie od ich formy? Najfajniejsze jest to, że wcale nie trzeba piec nowego ciasta, żeby zrobić takie słodkie kuleczki. Z powodzeniem możemy wykorzystać to, które już mamy. Wystarczy pokruszyć ciasto i zmieszać je na przykład ze stopioną czekoladą. Później wkładamy nasze kuleczki do specjalnych foremek, wbijamy w nie długie patyczki jak do lizaków i wkładamy je do lodówki. Na koniec zanurzamy cake popsy w płynnej czekoladzie i pozwalamy jej stężeć. Można posypać deser kolorowymi posypkami.
cake pops
canva com

A może lody na Sylwestra?

I to w dodatku takie naprawdę zdrowe.
Reklama
Proponujemy obrać ze skórki kilka bananów i włożyć je do plastikowego pudełka, a następnie do zamrażarki. Gdy banany trochę się zmrożą, wkładamy je do miski i blendujemy z masłem orzechowym i na przykład odżywką białkową albo skyrem. Ponownie wkładamy je do zamrażarki. Co jakiś czas mieszamy. Takie lody w ramach słodkiej przekąski Sylwestrowej to istne szaleństwo, ale za to jakie pyszne!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama