8 błędów podczas wykonywania makijażu
Udostępnij Google News
Uroda

8 błędów podczas wykonywania makijażu

Wiele pań nie zdaje sobie sprawy jakie popełniają błędy wykonując swój codzienny makijaż. W drogeriach decydujemy się na kolory, które nam się spodobają zamiast na takie, które pasują do naszej urody. Dodatkowo nie zawsze dobrze prezentują się triki makijażowi podpatrzone u innych, gdyż nie wszystko pasuje do każdej z nas. Niestety niektóre pomyłki w codziennym make-upie mogą powodować ogólnie nie najlepszy efekt i coś co z całą pewnością nie jest naszym zamiarem a raczej chciałybyśmy tego uniknąć czyli nas postarzać.

1. Niewłaściwie dobrany podkład

Ten kosmetyk powinien być niemal idealnie dobrany do kolorytu skóry. Paniom palącym papierosy oraz tym u których widać już oznaki starzenia się skóry poleca się takie z delikatnym, odświeżającym różowym pigmentem. Jeśli nałożymy zbyt dużo podkładu stworzymy efekt maski co przytłoczy naszą skórę. Jeśli kosmetyk będzie miał nader jasny odcień nasza cera będzie sprawiać wrażenie bladej, suchej i niezdrowej, jeśli natomiast zbyt ciemny silnie się postarzymy.

2. Za cieniutkie brwi

Brwi powinny być idealnie wydepilowane i ich kształt dopasowany do twarzy. Odpowiednio wyprofilowane i ewentualnie podkreślone dodają nam charakteru i podkreślają wyrazistość naturalnej urody. Jeśli wyskubiemy je do cieniutkiego paseczka będą wyglądać sztucznie, mogą postarzać, uwidaczniać zmarszczki wokół oczu, a co najgorsze czasem zdarza się, że już nie odrastają.

3. Pomadki w ciemnych kolorach

Są intensywne i pięknie się prezentują. Zostaw je jednak tylko i wyłącznie na specjalne okazje i to jedynie na wieczór. Na co dzień wybieraj jasne kolory, których pigment delikatnie podkreśli naturalną barwę ust. Ciemne kolory na ustach mogą bardzo cię postarzyć i wyostrzyć normalnie nie widoczne zmarszczki.

4. Odcienie brązu

Makijaż w tym kolorze jest najsilniej postarzający. To właśnie takich odcieni używają makijażyści gdy na planie filmowym lub w teatrze chcą młodego aktora przemienić w staruszka- przynajmniej na twarzy. Niektóre są bardzo ładne jednak jeśli chcesz wyglądać młodo raczej ich unikaj.

5. Puder/ róż

Z tymi kosmetykami nie przesadzamy z ilością oraz z kolorem. Pudru najlepiej używać transparentnego jednak również nie za dużo aby nie tworzyć maski i nie uwidaczniać zmarszczek. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie różu nie powinien być on zbyt ciemny oraz bardzo ważne jest jego precyzyjne nałożenie ze względu na możliwość zniekształcenia twarzy.

6. Perełki

Niektóre kobiety uwielbiają wszystko co się błyszczy. Niestety również w makijażu. Wykonanie makijażu oczu w perłowych odcieniach i dobranie do tego metalizującej szminki wprowadzi sporo chaosu, nie będzie na twarzy elementu dominującego wszystko będzie się ze sobą gryźć i co najgorsze postarzać. Jeśli perłowy cień to tylko w niewielkiej ilości na powiekę na wieczorne wyjście.

7. Ciemne dolne powieki

Maźnięcie grubą linią w bardzo ciemnym kolorze na dolnej powiece może ci dodać sporo lat. Jeśli coś ciemniejszego to na górnej powiece lub w kąciku oka. zrobienie kreski na dolnej powiece może dodatkowo spowodować optyczne zmniejszenie oka oraz pokazać wyraźne sińce pod oczami.

8. Duża ilość błyszczyka

Błyszczyk przeznaczony jest raczej do lekkich makijaży, wręcz odświeżających lub jako kontrast do mocnego makijażu oczu. Naprawdę wystarczy tylko jedna warstwa, która delikatnie podkreśli usta. Jeśli nałożysz go zbyt wiele usta będą wyglądać sztucznie i razić brakiem odpowiedniej estetyki. Dodatkowo mogą podkreślić zmarszczki wokół ust. Uważaj nawet z tak banalnym kosmetykiem.
Błędy makijażowi zdarzają się bardzo często wynika to oczywiście również z odmiennego poczucia estetyki u różnych pań. W czym innym czujemy się dobrze, co innego nam się podoba. Warto jednak uważać aby nie dodawać sobie lat i nie stawać się pośmiewiskiem w otoczeniu.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie