6 pomysłów na prezent na roczek
Udostępnij Google News
Dziecko

6 pomysłów na prezent na roczek

Pierwszy rok życia dziecka to dla rodziców jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Zarówno mama, jak i tata, przyzwyczajeni są już do swojego szkraba. W domu wszystko chodzi, jak w zegarku, malec coraz rzadziej budzi się w nocy, a rodzice nauczyli się już być rodzicami. Jest więc co świętować! Pierwszy prezent dla dziecka jest zarówno prezentem dawanym przez rodziców, jak i prezentem, który wręczany jest przez innych zaproszonych gości.

Prezent na roczek – gdzie szukać?

Myśląc o pierwszym prezencie dla dziecka warto zwrócić uwagę na parę sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą bardzo ciekawych i pamiątkowych przedmiotów dedykowanych różnym okazjom. Swój wzrok skierować można w stronę popularnego Allegro lub innych stron z aukcjami on-line. Jeśli prezentu szukamy nie w Internecie, ale w sklepach stacjonarnych, warto wybrać się do Pepco czy Smyka. Ewentualnym miejscem na znalezienie ciekawego prezentu będzie również Empik, który rozszerzył swoją ofertę do wielu drobiazgów mogących być ciekawym prezentem zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Prezent na roczek – robota własnoręczna

W cenie zawsze są przedmioty wykonane przez nas samych. Dlatego czasami warto zainwestować w prezent nie tyle pieniądze, co poświęcony na jego zrobienie czas. Prezenty takie stają się rodzinnymi pamiątkami i zapadają w pamięć na długo po ich wręczeniu.

Pomysły na prezent na pierwsze urodziny

1. Własnoręczny album ze zdjęciami

Szczególnie Panie zajmujące się scrapbookingiem, czy jakimkolwiek innym zajęciem wymagającym zdolności artystycznych, mogą pomyśleć o zrobieniu i przyozdobieniu jedynego w rodzaju albumu na zdjęcia. W środku umieścić można nie tylko zdjęcia bobasa, ale również jego odbicia stópek czy rączek. Będzie to prezent podwójny – w przyszłości można go wręczyć dorosłej osobie, na przykład na osiemnaste urodziny.

2. Akcesoria dla malucha

Ciekawym prezentem będzie również zestaw akcesoriów dla malucha dobranych w tym samym stylu i kolorze. Warto wybierać kolory pastelowe, miłe i przyjazne dla oka. Do zestawu zakupić można kocyk, śpioszki i pasującą maskotkę. Rodzicom przy okazji wręczyć kwiaty. Klasyczne rozwiązanie, ale bardzo użyteczne.

3. Zestaw klasycznych zabawek dla dzieci

Na pierwszy roczek kupić można dziecku zestaw zabawek, stylizowanych w tym samym stylu. Drewniany, pięknie malowany bączek. Do tego klocki-układanki oraz specjalne puzzle do przekładania. Pierwszy konik bujany i własnoręcznie zrobione grzechotki z grochu również będą strzałem w dziesiątkę.

4. Dziecięca pościel

Na rynku znaleźć można bardzo ciekawe zestawy pościelowe specjalnie do łóżeczek dla małych dzieci. Warto w ten sposób kupić poduszeczki, kołderkę, kocyk i inne dodatki upiększające łóżeczko – na przykład stylizowane kokardki. Wszystko zachować w jednym kolorze. Będzie to jednocześnie prezent dla rodziców, jak i dla dziecka.

5. Jeździk – mały samochodzik

Chociaż jednoroczne dziecko nie będzie w stanie samo korzystać z dużego jeździka, to można kupić specjalnie dedykowane najmłodszym. Samochodzik czy rowerek będzie na tyle poręczny, że dziecko szybko zacznie samo przy nim stawać, a w późniejszym okresie – korzystać z niego. Zabawka z pewnością rozweseli malucha i wypełni mu nawet parę następnych lat.

6. Interaktywny chodzik

Chodzik specjalnie dla dzieci do nauki chodzenia świetnie spełni się w roli pierwszego prezentu. Zabawka gra, śpiewa, wydaje dźwięki, zadziwia, świeci kolorowymi światełkami, ma różne przyciski… a przede wszystkim uczy chodzić. Zawiera więc wszystko to czym z pewnością zainteresuje się młody człowiek.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie