6 sposobów na zmobilizowanie się do codziennych ćwiczeń

6 sposobów na zmobilizowanie się do codziennych ćwiczeń

Motywacja do regularnych codziennych ćwiczeń nie przychodzi „ot tak sobie”, potrzebują jej nawet najwytrwalsi i najlepsi sportowcy. Tym bardziej więc osobom, które dopiero zaczynają przygodę z trwałymi treningami, może to przynieść trudność. Aby zrealizować swoje cele: schudnąć, poprawić kondycję, wydolność lub prowadzić rehabilitację – musimy ćwiczyć codzienne i wytrwale. Nie może być żadnych wymówek. Oto kilka sposobów na zmobilizowanie się do codziennej pracy nad swoim ciałem:
Reklama

1. Wspomóż się aplikacjami na telefon

Obecnie na Androidzie, a również w smartfonach pod systemem Windows, istnieje wiele różnorodnych aplikacji wspomagających ćwiczenia. Co więcej, znajdziemy tam całe plany treningowe. Nasz osobisty trener w telefonie będzie informował nas o naszych postępach, przedstawiał w ładnej formie codzienny zestaw ćwiczeń, zachęcał wykresami i średnimi oraz robionymi przez nas „krokami na przód” w realizowaniu założonego celu. Większość aplikacji przypomina o codziennym treningu nawet kilkakrotnie – działa to jak przedłużone budzenie za pomocą cyfrowego budzika. Mobilizuje i daje siłę do działania.

2. Aplikacje i portale społecznościowe

Warto również założyć własne konto na portalach społecznościowych poświęconych różnym sportom np. Endomondo. Portal ten połączony jest z aplikacją o tej samej nazwie, której możemy używać do zapisywania naszych ćwiczeń i postępów. Na portalu znajdziemy wiele „wyzwań” zakładanych przez innych użytkowników, w których biorą udział ludzie z całego świata.
Reklama
Możemy gadać ze znajomymi, poszukiwać nowych przyjaciół, konkurować i poznawać ludzi z tym samym celem. Wszystko to niezwykle mocno motywuje do codziennego wysiłku.

3. Zacznij ćwiczyć w siłowni lub pod okiem trenera

Zapisz się na ćwiczenia do siłowni, na zumbę, fitness czy aerobic. Wykup karnet na cały tydzień. Mobilizacją będzie to, że już wydałaś pieniądze i nie możesz teraz zwyczajnie się wycofać. Poza tym, wyjście z domu będzie jakimś wydarzeniem, czymś na co się czeka – łatwiej i chętniej będziesz ćwiczyć w towarzystwie innych osób.

4. Umów się na ćwiczenia ze znajomymi

Jeśli biegasz, chodzisz na siłownię na wolnym powietrzu, jeździsz na rowerze lub uprawiasz inny sport, w którym może Ci towarzyszyć koleżanka – zabierz ją ze sobą! Wtedy zawsze możecie motywować się nawzajem.
Reklama
Jeśli jednej z Was zabraknie siły, na pewno druga przekona ją do kontynuowania lub w ogóle rozpoczęcia ćwiczeń.

5. Zabij rutynę

Wykonując ćwiczenia wprowadzaj do swoich treningów różne urozmaicenia. Nie rób wszystkiego „na jedno kopyto”. Ustaw plan tak, aby przynajmniej co parę dni robić coś nowego. Możesz ćwiczyć ponadto oglądając telewizję, swój ulubiony serial czy wiadomości – w ten sposób czas na ćwiczeniach minie Ci szybciej i łatwiej.

6. Słuchaj mocnej, energicznej muzyki

Puść swoją ulubioną muzykę. Może to być pop, rock czy muzyka elektroniczna – ważne, aby była energiczna, pełna życia i mocna. Muzyka jest naprawdę sprawdzonym sposobem motywowania do ćwiczeń. Prowadzono nawet badania, które określały, czy muzyka może zmotywować do ćwiczenia – okazało się, że tak! Musi być jednak dobrze dobrana: utwory energiczne, szybkie, wesołe i pozytywnie nakręcające na ćwiczenia.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama