5 pomysłów na udaną karnawałową zabawę

5 pomysłów na udaną karnawałową zabawę

Impreza karnawałowa musi zaskakiwać, być bogata i pełna, również w kolory, smaki i przygody. Nie łatwo taką zaplanować, aby pozostawić pozytywne wspomnienia w głowie każdego bodaj gościa. Cóż, zawsze oczywiście można się po prostu spotkać ze znajomymi przy piwie, ale czy to nie jest już nudne? Sprawdź 5 pomysłów na naprawdę ciekawą zabawę w czasie karnawału!
Reklama

1. Impreza w stylu amerykańskim

Każdy z nas oglądał pewnie niejeden film amerykański, w którym młodzież (i nie tylko) bawi się w najlepsze demolując cały dobytek rodziców. Amerykańskie imprezy z ogniskiem, ogromnymi domami i kąpielami w basenie można przenieść również na polski ogródek. I często się to ostatnio robi. Jak taką imprezę zaplanować? Po pierwszej obejrzeć należy parę typowo amerykańskich filmów. Następnie zaplanować muzykę i wystrój mieszkania, czerpiąc właśnie u źródeł. Warto wykorzystać motywy z takich filmów, jak „Californication” czy „American boy”. Do jedzenia podajemy steki, domowe hamburgery i liczne przystawki. Do picia poncz albo piwo w kubeczkach.

2. Impreza kostiumowa

Udana i ciekawa zabawa wśród grona znajomych może również wypalić w wersji „przebieranej”.
Reklama
Dużo śmiechu gwarantowane, a zdjęcia z imprezy będziecie jeszcze oglądać latami. Można to zrobić tematycznie, lub w stylu wolnej amerykanki. To drugie wyjście może być ciekawsze, jeśli na taką imprezę idziecie po raz pierwszy, a po drugie: jeśli spędzacie ją z bliskimi znajomymi. Nie narzucając tematu każdy będzie mógł wybrać coś oryginalnego, a śmiechu będzie przy tym jeszcze więcej.

3. Casino royal i rosyjska ruletka

Impreza i zabawa w iście wystrzałowym stylu. Pomysł jest prosty: bawicie się w różnego rodzaju gry karciane, w tym w domowego pokera (bez zabronionego hazardu) czy planszową ruletkę. Wszyscy przebierają się w stroje do tego odpowiednie: mafiosów, tajemniczych dżentelmenów, przepięknych i przebiegłych kobiet.
Reklama
Tak samo stylizujecie pomieszczenie. Jeden wielki okrągły stół w środku, kieliszki z trunkami, przygaszone światło, pasująca, nastrojowa muzyka, cygara i cygaretki.

4. Konkursy

Na zabawę karnawałową wymyślić można naprawdę mnogość konkursów, które z pewnością zainteresują przybywających. Oprócz grania w typowe zagadki, kalambury czy innego tego typu gry, warto pomyśleć o konkurencjach niekonwencjonalnych rodem z jakiegoś teleturnieju. Bieg z jajkiem na łyżeczce, próba trafienia piłeczką ping-pongową do miseczki, odbijając ją od stołu, próba obwinięcia się na czas rolką papieru bez jego zerwania i tak dalej. W gronie znajomych kupa śmiechu gwarantowana. Oczywiście można zorganizować również coś nieco mniej zabawnego, a bardziej ambitnego.
Reklama
Konkurs taneczny, śmieszno-poważne karaoke (chyba, że ktoś naprawdę w towarzystwie umie śpiewać i przyćmiłby starania reszty laików…), czy konkurs na najlepsze przebranie.

5. Wyjście do klubu

Impreza na zewnątrz też może być pomysłowa i z polotem. Wystarczy tylko wybrać taką, która oferują naprawdę ciekawe atrakcje. Fajnym pomysłem jest również wspólne wyjście ze znajomymi na wieczorek muzyczny lub karaoke. Najlepiej do klubu czy kawiarni wybrać się w asyście grupy świetnych znajomych, wtedy każda tematyczna zabawa czy wspomniane karaoke pozostawi mnóstwo wspomnień, które jeszcze nie raz będą was doprowadzać do łez.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama