5 pomysłów na udaną karnawałową zabawę
Udostępnij Google News
Dom i ogród

5 pomysłów na udaną karnawałową zabawę

Impreza karnawałowa musi zaskakiwać, być bogata i pełna, również w kolory, smaki i przygody. Nie łatwo taką zaplanować, aby pozostawić pozytywne wspomnienia w głowie każdego bodaj gościa. Cóż, zawsze oczywiście można się po prostu spotkać ze znajomymi przy piwie, ale czy to nie jest już nudne? Sprawdź 5 pomysłów na naprawdę ciekawą zabawę w czasie karnawału!

1. Impreza w stylu amerykańskim

Każdy z nas oglądał pewnie niejeden film amerykański, w którym młodzież (i nie tylko) bawi się w najlepsze demolując cały dobytek rodziców. Amerykańskie imprezy z ogniskiem, ogromnymi domami i kąpielami w basenie można przenieść również na polski ogródek. I często się to ostatnio robi. Jak taką imprezę zaplanować? Po pierwszej obejrzeć należy parę typowo amerykańskich filmów. Następnie zaplanować muzykę i wystrój mieszkania, czerpiąc właśnie u źródeł. Warto wykorzystać motywy z takich filmów, jak „Californication” czy „American boy”. Do jedzenia podajemy steki, domowe hamburgery i liczne przystawki. Do picia poncz albo piwo w kubeczkach.

2. Impreza kostiumowa

Udana i ciekawa zabawa wśród grona znajomych może również wypalić w wersji „przebieranej”. Dużo śmiechu gwarantowane, a zdjęcia z imprezy będziecie jeszcze oglądać latami. Można to zrobić tematycznie, lub w stylu wolnej amerykanki. To drugie wyjście może być ciekawsze, jeśli na taką imprezę idziecie po raz pierwszy, a po drugie: jeśli spędzacie ją z bliskimi znajomymi. Nie narzucając tematu każdy będzie mógł wybrać coś oryginalnego, a śmiechu będzie przy tym jeszcze więcej.

3. Casino royal i rosyjska ruletka

Impreza i zabawa w iście wystrzałowym stylu. Pomysł jest prosty: bawicie się w różnego rodzaju gry karciane, w tym w domowego pokera (bez zabronionego hazardu) czy planszową ruletkę. Wszyscy przebierają się w stroje do tego odpowiednie: mafiosów, tajemniczych dżentelmenów, przepięknych i przebiegłych kobiet. Tak samo stylizujecie pomieszczenie. Jeden wielki okrągły stół w środku, kieliszki z trunkami, przygaszone światło, pasująca, nastrojowa muzyka, cygara i cygaretki.

4. Konkursy

Na zabawę karnawałową wymyślić można naprawdę mnogość konkursów, które z pewnością zainteresują przybywających. Oprócz grania w typowe zagadki, kalambury czy innego tego typu gry, warto pomyśleć o konkurencjach niekonwencjonalnych rodem z jakiegoś teleturnieju. Bieg z jajkiem na łyżeczce, próba trafienia piłeczką ping-pongową do miseczki, odbijając ją od stołu, próba obwinięcia się na czas rolką papieru bez jego zerwania i tak dalej. W gronie znajomych kupa śmiechu gwarantowana.

Oczywiście można zorganizować również coś nieco mniej zabawnego, a bardziej ambitnego. Konkurs taneczny, śmieszno-poważne karaoke (chyba, że ktoś naprawdę w towarzystwie umie śpiewać i przyćmiłby starania reszty laików…), czy konkurs na najlepsze przebranie.

5. Wyjście do klubu

Impreza na zewnątrz też może być pomysłowa i z polotem. Wystarczy tylko wybrać taką, która oferują naprawdę ciekawe atrakcje. Fajnym pomysłem jest również wspólne wyjście ze znajomymi na wieczorek muzyczny lub karaoke. Najlepiej do klubu czy kawiarni wybrać się w asyście grupy świetnych znajomych, wtedy każda tematyczna zabawa czy wspomniane karaoke pozostawi mnóstwo wspomnień, które jeszcze nie raz będą was doprowadzać do łez.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie