Wybieramy kuchenkę gazową – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy kuchenkę gazową – na co zwrócić uwagę?

Kuchenka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdej kuchni. Wybierając urządzenie do swojego mieszkania warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na wiele innych aspektów, które pozwolą nam w pełni wykorzystywać możliwości tego urządzenia.
Reklama

Kuchenka czy płyta grzewcza?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy lepiej wybrać kuchenkę składającą się z płyty grzejnej i piekarnika, czy może samą płytę grzejną. W małych kuchniach znacznie lepiej sprawdza się pierwsza opcja, zaś w pomieszczeniach o dużej powierzchni oraz w zabudowach kuchennych doskonale sprawdzają się również osobne płyty grzewcze. Wybór zależy wyłącznie od nas.

Wielkość

Większość z nas zna kuchenki o szerokości ok. 50 cm. Warto jednak wiedzieć, że w sklepach dostępne są również modele nieco szersze. W domach, gdzie dużo się gotuje znacznie lepszym rozwiązaniem jest kuchenka o szerokości ok. 60 cm. Te kilka czy kilkanaście dodatkowych centymetrów sprawia, że znacznie łatwiej można postawić koło siebie kilka większych garnków.
Reklama
Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne.

Piekarnik – elektryczny czy gazowy?

Z piekarnika korzystamy znacznie rzadziej niż z palników, niemniej jednak wybierając sprzęt do kuchni warto zwrócić uwagę również na ten element kuchenki. W sprzedaży dostępne są kuchenki z piekarnikiem gazowym lub elektrycznym. Są osoby, które wybierają piekarnik gazowy, niemniej jednak znacznie większą popularnością cieszą się elektryczne. Ich główną zaletą jest możliwość dokładnego sterowania wysokością temperatury pieczenia, co w przypadku piekarników gazowych nie zawsze się udaje. Warto też wspomnieć, że obecnie produkowane piekarniki elektryczne mają wiele dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy w piekarnikach gazowych takich jak np. termoobieg.

Kolor

Na polskim rynku najczęściej można znaleźć sprzęt AGD w kolorze białym, srebrnym oraz czarnym.
Reklama
Wybierając kolor kuchenki gazowej warto zwrócić uwagę nie tylko na to czy nam się podoba czy nie, ale również na praktyczne jego użytkowanie.

Ruszt

Niezwykle istotnym elementem, choć niestety niezauważanym, jest ruszt znajdujący się nad palnikami. W ostatnim czasie bardzo modne stały się ruszty w stylu retro, które wyraźnie wystają nad poziom kuchenki. Takie ruszty wyglądają bardzo efektownie, niestety zdarza się, że większe garnki mogą ześlizgnąć się z kuchenki. Jak widać wybór odpowiedniej kuchenki do kuchni wcale nie jest taki prosty. Dlatego też warto dobrze zastanowić się przed zakupem. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama