Jakich kremów używać zimą i w czasie największych mrozów

Jakich kremów używać zimą i w czasie największych mrozów

Zimą i późną jesienią nasza skóra, szczególnie na twarzy i szyi, ale również na rękach, wymaga odpowiedniego traktowania. Zasadą jest, że specjalnych kremów ochronnych powinnyśmy używać właśnie w tych miejscach, które bezpośrednio narażone są na działanie zjawisk i czynników atmosferycznych: zimna, wiatru czy śniegu.
Reklama

Rodzaj cery a używane kremy

W okresie zimowym powinno się sięgać po kremy tłuste lub półtłuste. Oczywiście problem rodzi się wtedy, kiedy typ naszej cery pokrywa się z wybranym kremem: a więc wtedy kiedy mamy właśnie cerę tłustą. Niestety parafina, która często dodawana jest do tego typu specyfików, jeszcze bardziej będzie "zapychać" skórę i nie pozwoli jej odpowiednio oddychać. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w dwa kremy. Jeden z nich ochronny, ale dostosowany do cery tłustej, a drugi tłusty do ochrony tych części twarzy, które z reguły nie przetłuszczają się tak mocno. W sferze "T" kremujemy się kremem zwykłym, a przy szyi i na zziębniętych, odsłoniętych policzkach - kremem tłustym.
Reklama

Jak wybrać krem na zimę?

Przede wszystkim musi to być kosmetyk z funkcją ochraniającą i natłuszczają, który będzie odpowiednio pielęgnował każdy rodzaj skóry. Po wyborze odpowiedniego kremu, warto również zastanowić się nad dobraniem specjalnych kosmetyków kolorowych, które będą z nim odpowiednio współgrać. Warstwa ochronna kremu musi chronić twarz przed skutkami śnieżyc i mrozów ale także przed przesuszeniem, zmianami temperatur czy wiatrem. Produkt powinien być wielofunkcyjny.

Cechy dobrego kremu na zimę i mrozy:

  • tworzy warstwę ochronną
  • jest tłusty lub półtłusty
  • natłuszcza skórę
  • nawadnia i odżywia, ponieważ w czasie zimy skóra szczególnie podatna jest na przesuszenia i odwodnienia: brakuje jej serum, a gruczoły łojowe nie działają tek efektywnie jak w innych porach roku
  • jest dostępny również w aptece
  • posiada filtr przeciwsłoneczny, promienie UV są niebezpieczne dla skóry także zimą

Wybrane produkty i kosmetyki

Dla kobiet i dziewczyn, które mają problem ze skórą tłustą lub mieszaną idealny może się okazać Krem Galderma, Cetaphil DA. Mniej natłuszcza, a bardziej nawilża, ale zbiera bardzo dobre opinie. Produktem przewidzianym szczególnie do używania w zimie jest Nepentes Emolium, specjalny krem barierowy, który nadaje się zarówno do skóry suchej, jak i normalnej. Produkt występuje w dwóch wersjach, jako "krem barierowy" i "krem specjalny".
Reklama
To właśnie ten drugi dedykowany jest do używania w okresach jesienno-zimowych. Dobrą alternatywą są również produkty firmy Ziaja, np. krem na dzień i na noc do skóry suchej oraz wrażliwej. Jest naprawdę tani (ok. 8 zł), a świetnie ochrania skórę w cieplejsze zimowe dni. Świetnie sprawdzi się również krem tłusty od firmy Iwostin, który dostaniemy w prawie każdej aptece. Największe mrozy nie dadzą popalić naszej skórze, jeśli potraktujemy ją właśnie tym specyfikiem. Podobnie działa półtłusty krem Dermosan GlaxoSmithKline. Nie zawiera zapychającej gliceryny i parafiny, więc wypróbować go mogą również Panie z cerą tłustą.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama