6 sposób na to by sprawdzić czy ten związek jest dla ciebie
Udostępnij Google News
Związki

6 sposób na to by sprawdzić czy ten związek jest dla ciebie

Nowy związek nigdy na początku nie jest pewny i mocny. Na początku miłości największe natężenie ma namiętność, romantyzm i nieustająca chęć przebywania z partnerem. Jedynie o czym możesz myśleć, to on. Przeżywasz też silne, negatywne emocje: jak smutek z powodu jego nieobecności, zazdrość o niego, strach przed odrzuceniem, lęk przed kolejnym krokiem. Taka dynamika miłości została opisana przez Roberta Sternberga.

Dopiero po pewnym okresie „objawy” te zmniejszą się i ustępują wspólnej przyjaźni, zaangażowaniu i intymności. Wtedy już można być pewnym drugiego człowieka i jego oraz swojej chęci bycia ze sobą. W tej początkowej fazie warto sprawdzić jednak czy nasze zauroczenie nie przysłania nam obiektywnej prawdy o partnerze.

Ten związek może być dla Ciebie nieodpowiedni, gdy:

1. Twój partner obraża Cię w towarzystwie innych (szczególnie swoich własnych znajomych) – jeśli już teraz zachowuje się w ten sposób, na pewno nie będzie dobrym partnerem w przyszłości

2. Twoi bliscy i przyjaciele zauważają w nim coś złego: nie robi na nich dobrego pierwszego wrażenia, przekonują Cię aby zakończyć ten związek, namawiają do nie widywania się z nim. Spróbuj spojrzeć trzeźwo na takie komentarze, ludzie, którzy nie noszą przysłaniających im rzeczywistość „różowych okularów” zakochanego, mogą spostrzegać prawdziwą naturę drugiej osoby

3. Twój partner ma problem z Twoją rodziną i Twoimi przyjaciółmi: jest zazdrosny o to, że się z nimi spotykasz lub poświęcasz im więcej czasu. Kiedy namawia Cię do zerwania więzów z osobami, które znasz od dziecka lub, które są „sprawdzonymi” przyjaciółmi i dobrymi ludźmi możesz zastanowić się nad tym, dlaczego tego pragnie. Może nie jest aż tak dobry, jak Ci się wydaje.

4. Często czujesz się przez niego smutna i płaczesz: powtarzasz sobie wtedy, że to Ty zrobiłaś coś nie tak, albo on miał po prostu gorszy dzień. Wmawianie sobie, że „kiedyś” będzie lepiej nie jest najlepszym wyjściem. Lepiej od razu wyjść z toksycznego związku, źle zapowiadającej się znajomości, niż pozwolić żeby się rozwinęła i pochłonęła jeszcze więcej Twojego czasu i energii.

5. Czujesz się przez niego nieakceptowana zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Jeśli czujesz się przez niego brzydka lub głupia to z pewnością nie jest związek dla Ciebie. Twój partner powinien Cię przede wszystkim wspierać, a nie ranić.

6. Twój partner nadmiernie Cię kontroluje i podejmuje wszystkie decyzje: jeśli robi Ci awanturę o 10 minutowe spóźnienie, czyta Twoje smsy, prywatne wiadomości, chce wiedzieć co, gdzie i przede wszystkim z kim robiłaś przez cały dzień to znak, że psychicznie może być niedojrzały do poważnego i dobrze zapowiadającego się na przyszłość związku.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie