Wiosenne porządki- sposoby na segregacje rzeczy w szafach, które pomogą utrzymywać porządek
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Wiosenne porządki- sposoby na segregacje rzeczy w szafach, które pomogą utrzymywać porządek

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią pora na porządki. Słońce i piękna pogoda nastrajają nas optymizmem i zapałem do pracy. Jednym z przejawów tego jest wyrzucanie zimy nie tylko zza okien, ale także z szaf i komód. Poznaj kilka przydatnych gadżetów, które pomogą Ci utrzymać porządek w szafach i szufladach.

1. Worki próżniowe

Worki próżniowe pokazały się na polskim rynku już kilka lat temu. Wiele osób nie docenia tych prostych, a zarazem wspaniałych przedmiotów. Ich największą zaletą jest możliwość segregacji różnych rzeczy przy jednoczesnej oszczędności miejsca w szafie. Do worków próżniowych chowamy pierzyny, kołdry, poduszki, koce, odzież sezonową itd. Wystarczy złożone rzeczy włożyć do worka, szczelnie go zamknąć, a następnie do specjalnego zawora przyłożyć rurę od odkurzacza, która wyciągnie powietrze z worka. W ten sposób wielkość początkowa załadowanego worka zmniejsza się kilkukrotnie. Taki spłaszczony pakunek można położyć w szafie, w otwieranej kanapie czy w komodzie. Nie zajmuje dużo miejsca, ale za to potrafi pomieścić bardzo dużo.

2. Segregatory do szuflad

Świetnym pomysłem na porządek w szufladach są specjalne segregatory. Można je kupić w sklepach z wyposażeniem domów, w marketach albo przez internet. Dzięki takim segregatorom można w prosty sposób układać bieliznę, krawaty, apaszki, biżuterię czy kosmetyki. Dzięki nim zawsze widać, gdzie jaki przedmiot się znajduje. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla bałaganiarzy.

3. Wieszaki na każdą okazję

Kolejnymi ciekawymi gadżetami które znacznie ułatwiają posprzątanie i utrzymanie porządku w szafach są wieszaki. Obecnie można kupić wiele różnych ich rodzajów. Są wieszaki zwyczajne, na których wieszamy bluzki, marynarki czy całe garnitury. W sklepach dostępne są także specjalne przeznaczone do wieszania spodni lub spódnic. Ponadto w sprzedaży dostępne są również wieszaki, na których można umieścić równocześnie kilka par spodni. Kolejnym wartym uwagi wieszakiem jest taki przeznaczony do przechowywania krawatów, szalików czy apaszek.

4. Pojemniki na buty

Inną ciekawą propozycją są specjalne pudełka na obuwie. Można je kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Są one doskonałym pomysłem dla wszystkich tych, którzy mają wiele par butów i nie zawsze udaje im się utrzymać w nich porządek.

To tylko kilka rzeczy, które mogą być przydatne podczas robienia wiosennych porządków, niemniej jednak warto pomyśleć o ich zakupie. Te drobiazgi doskonale sprawdzają się w każdym mieszkaniu. Pozwalają nie tylko utrzymać porządek, ale również zaoszczędzić sporo miejsca w szafach i szufladach. Bez wątpienia warto w nie zainwestować.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie