6 pomysłów na prezent na dzień dziadka
Udostępnij Google News
Dom i ogród

6 pomysłów na prezent na dzień dziadka

Dzień dziadka obchodzony jest w Polsce corocznie 22 stycznia. W dniu tym mniejsi i więksi wnuczkowie obdarowują swoich dziadków nietuzinkowymi prezentami w celu uhonorowania roli, jaką pełni dziadek w rodzinie. Historia dnia dziadka sięga gdzieś głębokiego PRL-u, pomysł mógł jednak przyjść również z Ameryki, gdzie już od dawna świętuje się tzw. National Grandparents Day, czyli Narodowy Dzień Dziadków.

Czym obdarować swojego dziadka, jaki prezent mu sprawić?

1. Kolacja z dziadkiem – twarzą w twarz

Dorośli mają często problem z świętowaniem dnia dziadka, czy także dnia babci. Bo co można takiemu dziadkowi sprawić? Trudno tutaj o laurkę, jak za czasów dziecięcych. Ciekawym wyjściem jest sprezentowanie po prostu swojego czasu oraz zabranie dziadka do jednej z bardziej klasycznych czy ciekawych restauracji. Na pewno będzie to po pierwsze powód do dumy dla dziadka, a po drugie wyrwie go z monotonnej codzienności, sprawi, że ten dzień naprawdę stanie się dniem odświętnym.

2. Kolacja w domu

Następnym pomysłem, który może zostać wykorzystany przez dorosłych, jest zaaranżowanie wspólnej kolacji w domu. Jednak nie będzie to zwykła kolacja, a taka gdzie podawać będziemy rzeczy, których dziadek pewnie jeszcze nigdy nie jadł: czy to z przyzwyczajenia, czy braku możliwości spróbowania.

Sushi, jedzenie azjatyckie, kuchnia indyjska, owoce morza – to dobry początek, aby stworzyć swoje własne „ekstrawaganckie” menu dla ciekawego świata dziadka.

3. Karty do gry

Wielu dziadków spotyka się ze swoimi przyjaciółmi pogrywając w karty. Można więc starą, zużytą dziadkową talię zastąpić nowszą, ładniejszą i taką, która może być również mocno reprezentatywną. Co innego, gdy dziadek ma znaczone karty i przerzucenie się na nową talię nie będzie takie proste…

4. Spełnienie marzeń na wyciągnięcie ręki

Zastanów się nad tym, czy twój dziadek ma nadal jakieś młodzieńcze, niespełnione marzenie. Dawną pasję, nostalgiczne wspomnienie chęci zrobienia czegoś, co nigdy nie doszło do skutku. Teraz może się to zdarzyć! Lot balonem, samolotem, rejs po Morzu Bałtyckim, godzina na strzelnicy, przejażdżka sportowym samochodem czy choćby wizyta w oceanarium. Teraz taki prezent nie musi być drogi, a i łatwiej go „zdobyć”.

5. Pomoc w hobby

Wielu dziadków kolekcjonuje różne rzeczy, od znaczków, przez pocztówki aż do staroci. Dowiedz się, co kolekcjonuje twój dziadek i kup mu nową rzecz do jego kolekcji. Ponownie, nie musi to być prezent drogi, wystarczy zakup najnowszej kolekcji znaczków albo czyjejś kolekcji choćby na aukcjach internetowych już za paręnaście złotych. Z duplikatów też się będzie dziadek cieszył – sprawdzone!

6. Gazeta (nie)codzienna

Wielu dziadków uwielbia czytać gazety, czasopisma, wszelkiego rodzaju miesięczniki. Super prezentem może okazać się roczna prenumerata ulubionego miesięcznika dziadka np. o wędkarstwie czy majsterkowaniu. Nie prenumerujmy gazet prawie codziennych czy tygodników – dziadek zapewne sam lubi swoje poranne wyprawy do kiosku po świeżą literaturę. Tego nie można odbierać.

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie