Brudna kuchnia
Canva.com

3 domowe sposoby na szybkie odtłuszczenie mebli kuchennych. To proste!

Niemal każdy wie, jak ciężki do usunięcia z kuchennych mebli potrafi być tłuszcz. W dodatku nie sposób uniknąć jego powstawania, a zmieszany z kurzem nie tylko strasznie wygląda, ale również jest niehigieniczny. Poniżej znajdują się trzy skuteczne i ekologiczne domowe sposoby jego zwalczenia.
Reklama

Soda oczyszczona

W większości domów można znaleźć sodę oczyszczoną, która ma wiele uniwersalnych zastosowań. Jednym z nich jest usuwanie uporczywych plam tłuszczu z mebli. Wystarczy rozpuścić około 4 łyżki sody w 1 litrze letniej wody, a następnie za pomocą szmatki delikatnie rozpocząć mycie.

Brudna kuchnia
Canva.com

Trzeba przy tym uważać, aby nie nakładać zbyt dużych ilości wody na meble, aby uniknąć ich uszkodzenia. Dotyczy to w szczególności drewna oraz płyt MDF.

Ocet

Niezwykle popularna metoda zwalczania tłuszczu z mebli. Najskuteczniejszym sposobem jest wlanie octu do butelki ze zraszaczem i spryskanie zabrudzonej powierzchni. Po kilkunastu minutach wystarczy zmyć tłuszcz z mebli z pomocą suchej ściereczki lub miękkiej gąbki.

Reklama

Amoniak

Mniej znanym sposobem jest wymieszanie 1 łyżki 20% wody amoniakowej z wodą w niewielkim garnku lub rondelku. Dzięki gąbce nasączonej delikatnie tą substancją z łatwością można usunąć nawet najbardziej uporczywy plamy tłuszczu na meblach.

Odtłuszczenie mebli kuchennych

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów do zwalczania tłuszczu, ale nie zawsze są one tak skuteczne, jak te wymienione powyżej. Dodatkową zaletą stosowania sody oczyszczonej, octu lub amoniaku jest ich bezpieczeństwo dla środowiska. Jest to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż zakup specjalistycznych środków.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama