Czyste okna
Canva.com

Jak wyczyścić szyby i okna przed zbliżającą się zimą?

Masz czasem tak, że nie możesz doczyścić okien w swoim domu? Nie martw się wiele ludzi ma z tym wielki problem. Dlatego mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów na wyczyszczenie okien, które są proste, ale i skuteczne. Zapoznaj się z tymi metodami i zacznij je stosować, aby Twoje okna były zawsze czyste.
Reklama

Płyn do naczyń

Zamiast skorzystać z płynu do mycia szyb i papieru ręcznikowego skorzystaj z płynu do naczyń. Weź także gumową ściereczkę, można również wykorzystać ścierkę z mikrofibry, która również wpłynie na idealnie czyste okna bez smug.

Woda i ścierka z mikrofibry

Czyste okna
Canva.com

Dzięki ściereczce z mikrofibry mycie okien jest prostsze, ale i o wiele bardziej skuteczne na wzgląd na to, że tą ściereczką nie zostawia smug, ale również dobrze wychwytuje kurz i różne brudy z okna.

Sok z cytryny i woda.

Pół szklanki soku na całą szklankę wody.

Reklama

Twoje okna będą lśnić i będą o wiele bardziej czyste niż po umyciu ich płynem do szyb.

Ocet na szyby

2 łyżeczki octu na szklankę wody dodatkowo ściereczka z mikrofibry a Twoje okna będą czyste, ale co najważniejsze będą lśnić długi okres.

Olejek lniany na lśniące okna

Bardzo brudne okna? Na to też jest sposób. Posmaruj je olejem lnianym i zostaw je na godzinę. Później wystarczy tylko wziąć płyn i umyć je nawet ręcznikiem papierowym a Twoje okna będą lśnić, ale co najważniejsze będą czyste.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama