Maska na wągry
Canva.com

3 naturalne maseczki, które w mig poradzą sobie z wągrami

Istnieją liczne naturalne sposoby na wągry. Większość z nich polega po prostu na używaniu domowych kosmetyków, które są tanie i łatwe do przygotowania. Najlepsze z nich to różnorodne maseczki. Szczególnie dobrze sprawdzają się te wykonywane z miodu bądź białej jaj.
Reklama

Maseczka miodowa na wągry

Jest ona o tyle przyjemnym produktem, iż już sam jej zapach zachęca do tego, by nałożyć ją na skórę i w ten sposób fantastycznie ją wypielęgnować. Aby stworzyć z miodu maseczkę do twarzy, należy połączyć go z mąką i zwykłym olejem roślinnym. Proporcje mogą być dowolne, ważne jest to, aby uzyskać taką konsystencję, którą łatwo można będzie rozprowadzić na całej powierzchni twarzy. Maseczka miodowa zaczyna działać po około kilku minutach. Najlepiej potrzymać ją na twarzy przez kwadrans, aż zdąży wyschnąć. Po upływie tego czasu zaleca się ją zmyć przy pomocy ręcznika wykonanego z mikrofibry. Twarz trzeba też opłukać chłodną lub zimną wodą, aby zamknąć pory i orzeźwić cerę.

Bardzo skuteczna jest też maseczka do twarzy z siemienia lnianego.

Reklama

Ogólnie rzecz biorąc lniane kosmetyki do twarzy świetnie radzą sobie właśnie z zaskórnikami i wągrami. Do wykonania takiej maski potrzebne jest tylko i wyłącznie czyste siemię lniane w ziarnach. Dwie łyżki produktu należy wsypać do miseczki i zalać je wrzątkiem, aby siemię mogło napęcznieć. Gdy roztwór wystygnie, trzeba nałożyć go na twarz na dwadzieścia minut, a potem spłukać obficie wodą. Podobnie jak w przypadku maski miodowej warto na sam koniec oblać skórę chłodnym strumieniem. Na pewno zadziała to na nią korzystnie.

Maseczka z zielonej glinki

Maska na wągry
Canva.com

Omawiając domowe sposoby na wągry, nie wolno nie wspomnieć o masce z zielonej glinki, która jest już bardziej specjalistycznym produktem. Taką glinkę w formie proszku można kupić w aptece bądź drogerii. Następnie wystarczy połączyć ją z niewielką ilością wody i nałożyć na twarz jak zwykłą maskę, po czym spłukać. Twarz pod wpływem takiej maski powinna stać się jaśniejsza i znacznie gładsza.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama