Drink sylwestrowy
Canva.com

3 pyszne koktajle z Prosecco - idealne na Sylwestra. Są bajeczne!

Prosecco to słynne wino musujące, które pojawia się w wielu włoskich koktajlach. Przepisy na drinki z takim winem cieszą się jednak wielką popularnością na całym świecie, co nie powinno zaskakiwać. Dlaczego? Bo Prosecco to ciekawy smak i wiele możliwości.
Reklama

Sylwestrowy Aperol

Najsłynniejszy drink z Prosecco to Aperol Spritz, znany doskonale barmanom na całym świecie. Połączenie Aperolu i wytrawnego wina Prosecco z gazowaną wodą mineralną daje świetne efekty, a przygotowany z takich składników drink bardzo dobrze sprawdza się jako aperitif.

Eleganckie Martini

Drink sylwestrowy
Canva.com

Dla tych, którzy lubią proste i eleganckie zarazem drinki, ciekawą propozycją może się okazać Martini Royale. W tym koktajlu musujące wino pojawia się w towarzystwie Martini Bianco oraz soku z limonki. A że drink taki podawany jest z kostkami lodu, może się świetnie sprawdzić podczas letnich przyjęć.

Cudne Bellini z Prosecco

Reklama

Innym drinkiem, w którym pojawia się Prosecco, jest Bellini. Ten koktajl o brzoskwiniowym smaku cieszy się bardzo dużą popularnością na terenie Wenecji, choć i w pozostałych regionach Włoch można się z nim często spotkać. Dla tych, którzy lubią mocniejsze mieszanki, strzałem w dziesiątkę może się okazać drink z Prosecco i wódką, do którego można dodać łyżeczkę miodu, sok jabłkowy i odrobinę likieru Amaretto.

Przepisy na drinki z Prosecco zaskakują różnorodnością oraz bogactwem smaków. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć dla siebie coś ciekawego i sprawić, że urządzane w domu przyjęcie stanie się wyjątkowym wydarzeniem.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama