20 najgorszych prezentów na dzień matki
Udostępnij Google News
Dom i ogród

20 najgorszych prezentów na dzień matki

26 maja – Dzień Matki. Każdemu z nas zależy na podarowaniu idealnego prezentu. Jednak z całą pewnością pojawiają się wątpliwości czy upominek się spodoba, czy mama będzie zadowolona, jak zareaguje?

Aby uchronić się przed wpadką koniecznie zapoznaj się z naszą listą prezentów zakazanych, czyli czego mamie nie kupować.

1. Kremy przeciwzmarszczkowe – nasza mama jest kobietą jak każda inna, a oznaki starzenia się to ostatnie co chce u siebie zauważać i chce aby widzieli inni. Wytykanie jej tego poprzez zakup takich kosmetyków może być nawet bolesne.

2. Kwiaty – najgorsze będą róże. Ten rodzaj kwiatów pasuje raczej do osób zakochanych. Jeśli już chcesz kupić mamie kwiaty to niech będą prezentem dodatkowym i wybierz np. goździki. Z całą pewnością nie jest to podarek, który pokazuje nasze starania, można je kupić na szybko po drodze.

3. Dieta/ fitness – chyba żadna kobieta nie chce otrzymywać prezentów, które w jasny sposób sugerują, że powinna schudnąć. Unikaj więc tego rodzaju podarunków.

4. Żywe zwierzątko – piesek czy kotek będzie dodatkowym obowiązkiem i wydatkiem. Takiego prezentu nie powinno się robić, gdyż dana osoba może tego nie chcieć i z czasem będzie szukać dla niego nowego domu lub w najgorszej opcji odda do schroniska.

5. Sprzęt do sprzątania – w tym dniu nie przypominajmy mamie o tym, że każdego dnia musi dbać o porządek. Nie jest sprzątaczką i na pewno nie chce aby przypominać jej o obowiązkach.

6. Zabawne napisy na różnych rzeczach – poduszki, koszulki fartuchy, prezent może i fajny jednak uważajmy na złośliwe hasła. Mama może je odebrać jak zarzut i ocenę swojej osoby, dlatego takich prezentów lepiej unikać.

7. Poradniki – unikaj ich jak ognia, nie ingeruj w wybory i życie osobiste swojej rodzicielki, może poczuć się dotknięta a w tym dniu ma się jedynie uśmiechać.

8. Elementy garderoby godne staruszki – szeroki szlafrok, czepek kąpielowy, suknie w kwiaty. Takie rzeczy może kupić babci, nie sprawiaj prezentem, że mama poczuje się stara.

9. Karta podarunkowa - ten prezent jest bardzo wygodny, jednak pokazuje brak wysiłku dlatego lepiej unikać ich darowania. A najgorzej jeśli nie wiemy w którym sklepie mama lubi robić zakupy.

10. Pieniądze - upominek dla mamy w formie gotówki z całą pewnością nie jest oczekiwany. Oczywiście może ona wtedy kupić sobie to czego potrzebuje, ale my pokazujemy swój brak czasu i chęci do dobrania odpowiedniego prezentu.

11. Ubrania – łatwo pomylić rozmiar i kupić nie trafiony prezent, dlatego lepiej nie wydawać na nie pieniędzy.

12. Obrazy – szczególnie te duże. O gustach się nie dyskutuje. Każdemu podoba się co innego, po co mamie wielki obraz, który będzie musiała upchać do szafy lub wstawić za kanapę, bo nie będzie mogła na niego patrzeć.

13. Ramka – nie powinna być pusta, nie powinna również zawierać jedynie naszego zdjęcia. Świadczy to o braku czasu lub o egoizmie. Jeśli chcesz podarować ramkę to włóż do niej swoje wspólne zdjęcie z mamą, będzie piękną pamiątką.

14. Świece – zbędny bibelot dekoracyjny, jeśli nie będzie pasował do wystroju to mama schowa go do szafy i wyjmie jak wyłączą prąd.

15. Wino i przekąski – to zestaw na romantyczny wieczór, a nie na dzień matki. Lepiej poszukać czegoś innego.

16. Składanka na płycie – to prezent od nastolatka. Ten dzień ma być wyjątkowy dla naszej mamy, dlatego nie zmuszajmy jej do siedzenia z wymuszonym uśmiechem i udawania, że prezent jej się naprawdę podoba.

17. Nie dla siebie – jeśli planujesz wspólne wyjście i czas razem to nie myśl o sobie ale o tym co spodoba się mamie. Film czy spektakl, który ty chcesz zobaczyć nie koniecznie jest tym co zachwyci mamę. Dobrze więc przemyśl zakup biletów.

18. Prezent ze straganu – tania podróbka kupiona na szybko na okolicznym straganie nie będzie cieszyć a uśmiech po jej darowaniu będzie raczej wymuszony.

19. Tanie świecidełka – nie można ich nawet nazwać biżuterią, plastiki, metal. Wszystko to będzie mało trwałe i na pewno nie odpowiednie dla dorosłej kobiety.

20. Leki/ suplementy – w aptekach można kupić zestawy upominkowe suplementów diety poprawiających witalność itp. Nie kupuj tego swojej mamie poczuje się stara. A poza tym kto chciałby dostać w prezencie lekarstwa?

Powyższych prezentów unikaj. Najważniejsza zasada: Myśl o mamie w czasie zakupów i prezent ma wywołać szczery uśmiech.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie