Hulajnoga

Jaki prezent na dzień dziecka? - 7 pomysłów

W Dniu Dziecka prezent odgrywa bardzo ważną rolę. Nasze pociechy po powrocie do przedszkoli, szkół opowiadają sobie nawzajem co dostały. Taki element chwalenia się tym co mają jest ważną rzeczą w tym wieku i wpływa również na pozycję w grupie. Wiadomo, że przesadne rozpieszczanie nie jest dobre, jednak w dniu swojego święta powinny dostać podarek.
Jednak ile dzieci tyle prezentów. To jaki upominek będzie najlepszy zależy od wieku naszego dziecka, jego grupy rówieśniczej i tworzących się w niej wspólnie upodobań, jak również od tego co jest obecnie modne, pojawia się w telewizji czy jest grane w kinach. Niektóre produkcje stają się kultowe i trwają w pewnej grupie wiekowej, dzięki czemu łatwiej trafić prezentem. Z całą pewnością rodzice mają znacznie łatwiejsze zadanie niż dziadkowie czy osoby dalsze dziecku. Mama z tatą obserwują swoją pociechę każdego dnia i znają dokładnie jej upodobania i pasje. Czasem dziecko nawet samo mówi co by chciało dostać ułatwiając nam zadanie. Proponujemy zapoznanie się z naszą listą prezentowych sugestii. To jaki podarek kupić podzieliliśmy na kategorie, które pomogą dopasować prezent dla odpowiedniego dziecka.

1. Odzież, obuwie

Sprawdzi się dla pociechy niezależnie od grupy wiekowej jeśli lubi się przebierać i przykłada dużą uwagę do tego co ma na sobie. Te elementy mogą również stanowić element prezentu – ten praktyczny, a druga musi być tą sprawiającą dziecku przyjemność.

2. Sportowe hobby

Sport to zdrowie a większość dzieci chętnie biega, hasa , skacze. Wszędzie ich pełno więc z pewnością odpowiedni sprzęt sportowy sprawi ogromną radość. Oczywiście to co wybierzemy musimy dostosować do swoich możliwości finansowych. Może to być rower, hulajnoga, wrotki, rolki, piłka czy zestaw do badmintona albo guma do gry lub skakanka.

3. Filmy oraz książki

Tematyka i rodzaj muszą zostać dostosowane do wieku dziecka i jego zainteresowań. Szkraby w wieku przedszkolnym ucieszą się z pozycji o swojej ulubionej bajkowej postaci. Przykładowo dla chłopca mogą to być auta lub samoloty, a dla dziewczynki Hello Kitty lub Świnka Peppa. Dla starszych dzieci najlepiej dobrać coś co je zaciekawi. Może to być np. ilustrowany atlas z różnych pięknych miejsc na świecie, który nie dość że się spodoba to zainspiruje do poznawania świata.

4. Elementy dekoracyjne do pokoju

U twojego dziecka zaczyna pojawiać się indywidualny gust i pewne elementy pokoju mu nie odpowiadają? Jeśli masz większy budżet możecie pozwolić sobie na wspólny wybór mebli, jeśli nie zabierz dziecko do sklepu budowlanego wybierzcie farby, nowe uchwyty do szafek i inne elementy dekoracji. Pomóż swojej pociesze i wspólnie sprawcie aby pokój stał się ulubionym azylem.

5. Artystyczne – malarskie, muzyczne hobby

Jeśli twoje dziecko wykazuje artystyczne zainteresowania wybierz prezent, który pozwoli na rozwijanie i doskonalenie pasji. Może to być sprzęt muzyczny, zapisanie na lekcje gry, czy akcesoria malarskie. Dziecko z pewnością będzie się świetnie bawić i rozwinie swoje umiejętności.

6. Elektroniczne gadżety

Obecnie to niezwykle popularna forma rozrywki. Z całą pewnością każda pociecha ucieszy się z konsoli do gier, nowych gier komputerowych, telefonu, laptopa, tableta czy aparatu. Taki prezent jest znacznie droższy więc nie wszyscy rodzice będą mogli sobie na niego pozwolić.

7. Twój czas

W pędzie dnia codziennego często brakuje nam czasu aby spędzić go więcej w towarzystwie naszej rodziny i dzieci. Dlatego w tym wyjątkowym dniu, kiedy dzieci mają swoje święto podarujmy im nasz czas. Zorganizujmy jakieś wspólne aktywności i niech ten dzień minie pod znakiem dobrej zabawy. Marta
Udostępnij artykuł