Karuzela dla dziecka

15 sposobów na niezapomniany dzień dziecka

1 czerwca święto wszystkich dzieci. My rodzice zawsze zastanawiamy się jak zorganizować ten jedyny dzień w roku aby zapewnić naszym pociechom maksimum radości i satysfakcji. W tym czasie przecież najważniejsze aby uśmiech nie schodził im z twarzy.
Reklama
Możliwości jest bardzo wiele. W głównej mierze są one uzależnione od naszych i dzieci zainteresowań oraz tego w jaki sposób najbardziej lubimy spędzać czas. Szukając rozrywki skupmy się rodzinnie przede wszystkim na przyjemności. W końcu mamy się bawić a nie robić coś na siłę. Czerwiec jest zwykle dość słonecznym miesiącem. Piękna pogoda za oknem zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że czasem bywa kapryśna więc warto mieć jakiś plan awaryjny na wypadek deszczu. 1. Piknik i puszczanie latawców – wybierzcie się całą rodziną do parku, na dużą polanę, nad jezioro czy na plaże. W wielu miejscach dozwolone jest robienie grilla. W sklepach można kupić niedrogo takie małe turystyczne, jednorazowe na których zagrzejemy jedzenie, do tego różne smakołyki. Będziecie razem siedzieć na kocu zjecie pyszny posiłek. A do tego porwie was świetna zabawa czyli wspólne puszczanie latawców.
Reklama
2. Wesołe miasteczko – zwykle nie są wielkie w naszym kraju jednak dla dzieci to raj pełen zabawy. Wybierzcie się w takie miejsce i wspólnie szalejcie na różnych atrakcjach. Świetna zabawa i zabawne zdjęcia gwarantowane. 3. Aquapark – aktywne spędzanie czasu może się odbyć również w wodzie. Do Aquaparku można się wybrać z już niespełna rocznym maluchem. Znajdą się tam atrakcje dla całej rodziny. Po wszystkim będziecie pozytywnie zmęczeni i zrelaksowani. A dzieci się wyszaleją i pójdą grzecznie spać. 4. Parki zabaw – ich oferta jest obecnie szeroka i są coraz większe. Znajdziemy tam baseny z piłeczkami dla najmłodszych, zjeżdżalnie, trampoliny, tunele i wiele innych. Z całą pewnością dzieci będą się świetnie bawić. Można również wyszukać taki plac gdzie rodzic może bawić się z dzieckiem, a i my przypomnimy sobie czasy własnego dzieciństwa.
Reklama
5. Kino – seans kinowy z ulubionymi przekąskami i ciekawą bajką zachwyci dzieciaki i będą miały o czym opowiadać. 6. Park trampolin – to miejsce gdzie pod jednym dachem znajduje się ich mnóstwo. Skakać będą i dzieci i dorośli. Tylko ciekawe kto dłużej wytrzyma… 7. Park linowy – z całą pewnością znajdziesz jakiś w niedużej odległości od domu. Ubierzcie się wygodnie i sprawdźcie jak pójdzie wam przemierzanie wytyczonych tras. 8. Jazda konna – Najlepiej się wcześniej umówić w stadninie. Wspólna nauka i przejażdżka na koniach sprawi wiele frajdy całej rodzinie. Możecie się również wystylizować na kowbojów. 9. Gokarty – torów gdzie można na nich pojeździć jest wiele. Jeśli twoje dziecko kocha samochody i wyścigi wybierzcie się razem. Jeśli jest za małe żeby samodzielnie prowadzić dowiedz się czy jest możliwość wspólnej przejażdżki zanim obiecasz to swojej pociesze. 10. Pizza – możecie się na nią wybrać na obiad w przerwie od wspólnych aktywności lub zamówić po powrocie do domu na kolację.
Reklama
Kto nie lubi pizzy? Każde dziecko z pewnością będzie zadowolone, że posiłek nie jest standardowy. 11. Zoo- wszystkie dzieci lubią podziwiać zwierzaki. Niektóre ogrody zoologiczne są duże i tak zorganizowane że spokojnie możecie zabrać swój prowiant i po drodze zrobić własny piknik wśród zieleni. Dzień na pewno będzie udany. 12. Festyny – w wielu miastach w dzień dziecka odbywają się liczne imprezy plenerowe. Warto zapoznać się z ofertą z okolicy i zastanowić się czy coś by nam się nie spodobało. 13. Centra edukacyjne – w licznych polskich miastach powstały tzw. centra nauki. Dzieci mogą w nich w sposób empiryczny zgłębiać nauki ścisłe, a przy tym świetnie się bawią. Z całą pewnością i rodzice odkryją kilka praw fizyki o których nie mieli pojęcia i będą się świetnie bawić ze swoją pociechą.
Reklama
14. Działka – najlepiej wybrać się ze znajomymi, którzy również posiadają dzieci aby miały towarzystwo do zabawy. Dzieci będą się bezpiecznie bawić na ogrodzonym terenie, wśród zieleni i na świeżym powietrzu. Rodzice przygotują grilla, porozmawiają ze znajomymi, ale też można świetnie się bawić z dziećmi, np. grając w piłkę. 15. Wycieczka rowerowa – wszyscy wsiadamy na rowery, pakujemy prowiant, ewentualnie sprzęt grillowy. Można przemierzyć wspólnie w miłej atmosferze naprawdę długą trasę, a po drodze zatrzymać się w pięknym miejscu na wspólny posiłek. Na cokolwiek się nie zdecydujemy w dniu dziecka najważniejsze aby otrzymało od nas czas. W pędzie codziennego życia wiele osób zapomina o tym jak ważna jest wspólna zabawa, zatrzymanie się na chwilę i przytulenie do siebie. Wszystkiego Najlepszego Dla Wszystkich Dzieci. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama