Jak zapuścić długie włosy - 7 sposobów na ich pielęgnację
Udostępnij Google News
Uroda

Jak zapuścić długie włosy - 7 sposobów na ich pielęgnację

Zapuszczenie dłuższych włosów może być dla niektórych kobiet trudniejsze, niż dla innych. Za wszystko odpowiadają nasze geny, ale również… styl życia. A na to drugie mamy wpływ i możemy to zmienić. Zapuszczając włosy należy o nie odpowiednio dbać, ale należy również pamiętać, że długie włosy to tak naprawdę o wiele mniej problemów, niż włosy krótkie. Nie trzeba ich długo układać, nie trzeba stosować żadnych dodatkowych kosmetyków, aby dobrać odpowiednią fryzurę. Wystarczy je związać, zapleść warkocz lub rozpuścić i… już!

Sposoby na zapuszczanie włosów i ich właściwą pielęgnację

1. Aby zapuścić długie, piękne loki najpierw musisz… obciąć włosy. Obcięcie zniszczonych końcówek i od nowa wymodelowanie włosów pozwoli im na szybszy i co najważniejsze mocniejszy wzrost. Obcięte włosy będą się szybciej regenerowały. Nie musisz obcinać wiele – skup się tylko na częściach zniszczonych. Jeśli sama boisz się to zrobić – wybierz się do fryzjerki i poproś o lekkie podcięcie końcówek i włosów zniszczonych, wyjaśniając, że pragniesz je zapuszczać.

2. Następnym krokiem jest oczywiście nieobcinanie włosów. Jednak, jeśli po kilku miesiącach ich zapuszczania, końcówki znowu się rozdwoją, a włosy staną się suche i nieodżywione – niestety zabieg należy powtórzyć. To brzmi jak cofanie się w całym procesie, ale tak naprawdę znacznie go przyspieszy. Obcięcie 0,5-1 cm zniszczonych włosów pozwoli na ich szybszą regenerację i szybszy wzrost.

3. Przygotuj się na to, że włosy będą rosły miesiącami. Na zapuszczenie naprawdę długich loków można czekać nawet 2-3 lata. Ale do rzeczy – sam włos, niezniszczony, zdrowy, lekko odżywiony rośnie od około 1cm do 3 cm na miesiąc. A to oznacza, że przy włosach o bardzo dobrej kondycji można zapuścić loki nawet w kilka miesięcy. Niestety włosy mogą się same łamać, albo wypadać, a przy gorszej genetyce i stanie włosów, proces może nie być tak szybki.

4. Aby włosy rosły najszybciej wymagana będzie zmiana diety. Brzmi to dziwnie? Odżywione włosy, bogate w witaminy, których im trzeba będą rosły najszybciej, jak to możliwe. Niestety jednak źle odżywiony organizm próbuje najpierw dać wszystko, co najlepsze organom, które potrzebują tego najbardziej. Włosy są na ostatnim miejscu tej listy. Co więc należy zmienić? Porzucić słodkie, gazowane napoje, „śmieciowe” jedzenie, a zwrócić się ku średniozmineralizowanej wodzie, oraz ku owocom i warzywom.

5. Można również stosować specjalne suplementy diety, które także pomogą we wzroście włosów. Jakich więc witamin potrzebują włosy, aby zdrowo i pięknie rosnąć? Witamina A wzmacnia włosy od podstaw i wpływa na metabolizm komórek je tworzących. Witaminy z grupy B uczestniczą w procesie wzrostu włosa, aby więc włosy rosły najszybciej należy spożywać odpowiednie ilości witamin z tej grupy, szczególnie witaminę B1, B2 (ryboflawinę), B5, B9 i B12. Bardzo ważna w utrzymaniu dobrej kondycji włosów jest również witamina E nazywana witaminą młodości.

6. Stosując szampony do włosów należy wybierać te naturalne. Bez kosmetyków, bez perfum. Najlepsze są szampony ziołowe, szczególnie na bazie pokrzywy. Odżywia ona włosy, a po myciu stają się one nawilżone i piękne. Może szampon tego typu nie posiada przepięknego, zachęcającego aromatu i zapachu, ale z pewnością jest najlepszym dla zapuszczania włosów.

7. Podczas zapuszczania włosów nie można stosować żadnych zabiegów, które mogłyby je osłabić. Należy odłożyć na bok prostowanie, kręcenie, farbowanie czy rozjaśnianie. Należy również suszyć włosy w sposób naturalny, bez użycia suszarki do włosów. Nie warto również używać żadnych dodatkowych, perfumowanych kosmetyków, zwłaszcza z zawartością barwników czy co gorsza – alkoholu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie