Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie, jak zatrzymać wypadanie włosów. Nad kwestią tą pracują od lat naukowcy oraz doktorzy medycyny, również estetycznej. W chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele leków czy suplementów i kosmetyków pozwalających na zapobieganie wypadania włosów. Niektóre z nich działają jednak gorzej, niż inne. Jak dobrać odpowiedni sposób, aby dbać o swoje włosy? Jak zatrzymać wypadanie włosów na dłużej? Postaramy się dzisiaj zgłębić właśnie te kwestie!
Jak zatrzymać wypadanie włosów? Jak działać: krok po kroku!
  1. Zgłoś się do lekarza. Tak, to rada numer jeden, a przy tym jedna z najważniejszych. Jeśli problem jest naprawdę duży, to najlepiej będzie, jeśli jakąkolwiek kurację medyczną rozpoczniesz pod okiem wykwalifikowanego lekarza czy personelu. Lekarz zbada również to, czy schorzenie to jest u ciebie dziedziczne. Poza tym przeprowadzi serię innych badań wykluczających poważne choroby, których objawem może się stać wypadanie włosów.
  2. Sprawdź swoje leki: Jeśli masz taką możliwość odstaw wszelkie leki, które zażywasz (wcześniej oczywiście konsultując się w tej sprawie ze swoim lekarzem). Niektóre z zażywanych leków mogą powodować wypadanie włosów. Jak zatrzymać wypadanie włosów odstawiając leki? Po prostu czekając na rezultat. Jeśli się on pojawi, będziesz wiedzieć, że to skutek uboczny ich stosowania, a wtedy lekarz może Ci przepisać inny lek, zamiennik.
  3. Odpoczywaj, odstresuj się: Wypadanie włosów może być objawem również bardzo silnego stresu odczuwanego, na co dzień. Szczególnie, jeśli intensywnie i dużo pracujesz spróbuj znaleźć chociaż pół godziny dziennie, poświęcając ten czas tylko sobie. Możesz uprawiać jogę, wskoczyć do ciepłej wanny z olejkami, albo zwyczajnie w spokoju się położyć (bez żadnych dodatkowych bodźców).
  4. Domowe zabiegi z aloesem: Jak zatrzymać wypadanie włosów sposobami domowymi? To proste, najpierw zacznij od zabiegów z aloesem. Stymuluje on skórę głowy, przez co zwiększa się porost włosów. Najlepiej zaopatrz się w świeże liście aloesu. Obierz je ze skórki, a następnie lekko je ugnieć. Tak przygotowane nanieś na skórę głowy. Następnie na głowę zakładamy czepek czy zwyczajnie owijamy ją ręcznikiem. „Maseczkę” pozostawiamy na głowie przez ok. 6-8 godzin np. w nocy.
  5. Myj głowę mleczkiem kokosowym. Następnym domowym sposobem, który pomoże odpowiedzieć na pytanie, jak zatrzymać wypadanie włosów, jest używanie mleczka kokosowego, jako swoistej odżywki do włosów, ale również sposobu ich mycia. Czynność tę możemy powtarzać około 2-3 razy na tydzień. Mleczko kokosowe zapobiega wypadaniu włosów.
  6. Okłady z cebuli: Następnym ciekawym i domowym sposobem na radzenie sobie z tym, czasem wstydliwym, problemem jest stosowanie okładów z cebuli. Zawiera ona witaminy, takie jak C, B i A. Dzięki temu świetnie przeciwdziała wypadaniu włosów. Cebulę można pokroić na malutkie kawałki, ale lepiej zwyczajnie ją zmiksować lub rozbić. Następnie do całości dodajemy dwie łyżki miodu. Tak przygotowaną „maseczką” smarujemy całą skórę głowy i pozostawiamy na około 20-30 minut. Następnie zmywamy ciepłą wodą.
  7. Kompleksowa maseczka z rozmarynu i jaj: Żółtko kurze świetnie działa na porost włosów. Jak zatrzymać wypadanie włosów z jego użyciem? Wystarczy zmieszać je z rozmarynem (wcześniej zaparzonym), który pobudza krążenie w skórze głowy. Do tego można dodać parę kropel oliwy z oliwek oraz kawałek startej marchewki, która jest źródłem wielu potrzebnych włosom witamin. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na skórę głowy na około 15-20 minut 2-3 razy w tygodniu.
Udostępnij artykuł