Skuteczne odchudzanie - 7 sprawdzonych metod na odchudzenie brzucha
Udostępnij Google News
Uroda

Skuteczne odchudzanie - 7 sprawdzonych metod na odchudzenie brzucha

Jeśli szukasz dobrych i sprawdzonych metod, jak szybko schudnąć z brzucha, i jak spalić tłuszcz z brzucha, to jesteś w dobrym miejscu! Oczywiście, nie ma rozwiązań natychmiastowych i takich, które przychodzą bez pracy. Łatwo jednak schudnąć, kiedy ma się ku temu ogromną motywację. Z naszymi radami – z pewnością jeszcze łatwiej. Poniżej przedstawiamy metody diety, ćwiczeń i zwiększania motywacji, aby dowiedzieć się, jak spalić tłuszcz z brzucha w sposób komfortowy dla nas i zdrowy dla naszego organizmu.

Rady dla odchudzających się. Jak szybko schudnąć z brzucha? Jak spalić tłuszcz z brzucha?

  1. Ćwicz systematycznie. Najlepszą poradą dla początkujących na temat tego, jak szybko schudnąć z brzucha, będzie po prostu… systematyczność! Tak, ćwicz systematycznie, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Tylko w ten sposób zmusisz swój organizm do zrzucenia zbędnych kilogramów, pokażesz mu, jak spalić tłuszcz z brzucha. W innym przypadku, bez ćwiczeń systematycznych, sprawne odchudzanie dające dobre efekty (płaski, jędrny brzuch, z zarysowanymi mięśniami) może być niemożliwe. Pierwsza rada brzmi więc: ćwicz regularnie!
  2. Największym problemem w ćwiczeniu mięśni brzucha, kiedy już znajdzie się motywację i chęć do ćwiczeń jest… wykonywanie ich za często. Ćwicząc początkowo lekko lub ćwiczeniami o średnim natężeniu mięśnie brzucha muszą odpocząć ok 1-2 dni. Sesje ćwiczeniowe należy więc wykonywać, co drugi dzień, lub co trzeci dzień.
  3. Ćwiczenia codzienne. Jak szybko schudnąć z brzucha bez codziennych ćwiczeń? Może to być możliwe, ale mało efektowne. Dlatego ćwiczymy codziennie, ale bardzo lekko, niekoniecznie angażując właśnie mięśnie brzucha (o czym wspominaliśmy w punkcie drugim!). Chodźmy na dłuższe spacery, dotleniajmy mózg na świeżym powietrzu, biegajmy z psem uprawiając dogtrekking, czy chociaż raz w tygodniu wychodźmy na basen.
  4. Zbilansowana dieta. Zbilansowana dieta nie równa się diecie 0 kalorii. Należy organizmowi dostarczać wszelkich niezbędnych mu mikro- i makroelementów, oraz innych wartości odżywczych, a w tym witamin. W ten sposób chudnie się naturalnie, z głową, pięknie i bez „efektu jo-jo”. Najważniejsze jest, aby unikać spożywania słodyczy oraz słodkich napojów gazowanych, ponieważ to one odpowiedzialne są za nasze nadmiarowe kilogramy. Warto również porzucić posiłki smażone, na rzecz gotowanych i przygotowywanych na parze.
  5. Najprostsze ćwiczenia: brzuszki. Kto z nas nie robił ich chociażby na ćwiczeniach WF w szkole? No właśnie, ale nie zawsze brzuszki wykonujemy poprawnie. Przede wszystkim skupmy się na ich jakości. Robiąc brzuszki pamiętaj, aby nie ciągnąć rękami swojej głowy do przodu, ani też nie unoś przy tym nóg. Postaraj się, jak najbardziej skupić na ćwiczeniu i zrobić je od początku do końca w sposób prawidłowy. Kiedy zaczniesz wykonywać w ten sposób brzuszki regularnie zobaczysz, jak spalić tłuszcz z brzucha szybko i dokładniej.
  6. Podciąganie kolan do klatki piersiowej: Ćwiczenie łatwe i przyjemne, które w prosty sposób odpowiada na pytanie, jak spalić tłuszcz z brzucha – działa naprawdę szybko! Wystarczy, że położysz się na podłodze i następnie zaczniesz powoli przyciągać kolana do swojej klatki piersiowej. Przy tym spróbuj, jak najmocniej oderwać pośladki od podłoża. Powtórz to ćwiczenie kilkukrotnie podczas jednej sesji treningowej.
  7. Unoszenie nóg: Połóż się na plecach, wyprostuj nogi. Postaraj się je unosić najpierw obie naraz na około 30-40 cm nad podłoże. Wytrzymaj w tej pozie około 2-3 s. Ćwiczenie powtórz pięciokrotnie. Następnie wykonaj je dla lewej, a później dla prawej nogi. W ostatnim etapie wykonaj nożyce, czyli zmieniaj podniesioną wyżej nogę, ale nigdy nie dopuść żeby którakolwiek z nóg znalazła się na podłodze.
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie