Jak kupować storczyki?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak kupować storczyki?

Storczyki podbijają Polskę. Jeszcze kilka lat temu większość z nas miała obawy przed uprawą tych wymagających kwiatów. Dziś to się zmieniło i storczyki stały się jednymi z najczęściej spotykanych roślin doniczkowych w naszych domach i biurach. Kupujemy je dla siebie i dla znajomych w prezencie. Zobacz  na co zwrócić uwagę, aby kupiony storczyk długo cieszył swoim pięknem.

Gdzie kupować storczyki?

Storczyki można dziś kupić w każdej kwiaciarni. Poza tym pojawiają się w supermarketach oraz marketach ogrodniczo-budowlanych. W każdym z tych miejsc można spokojnie kupić roślinę, jednakże przed zakupem należy dokładnie ją obejrzeć i sprawdzić czy jest zdrowa.

Na co zwrócić uwagę wybierając roślinę?

Jeśli chcesz kupić storczyka dokładnie go obejrzyj. Większość roślin w sklepach znajduje się w przeźroczystych doniczkach, dzięki czemu można je zobaczyć z każdej strony. Pamiętaj, żeby zwrócić szczególną uwagę na:

  • liście – powinny być ciemnozielone, lśniące i bez uszkodzeń;
  • korzenie – mogą mieć kolor zielony lub zielono-srebrny (barwa uzależniona jest od stopnia nawodnienia rośliny), nie powinny mieć żadnych przebarwień ani suchych fragmentów;
  • kwiaty – na pędach kwiatowych powinny znajdować się nie tylko kwiaty, ale również nierozwinięte pąki, dzięki temu roślina będzie kwitła dłużej.

Ile kosztują storczyki?

Cena storczyków uzależniona jest przede wszystkim od gatunku rośliny. Najpopularniejsze z gatunku falenopsis kosztują ok. 20 zł. Kupno storczyków innych gatunków to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Wybierając rośliny dla siebie lub znajomych należy pamiętać, ze ich cena nie jest gwarantem dobrego stanu rośliny. Dlatego też najpierw należy dokładnie storczyka obejrzeć a dopiero potem go kupować.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie