Ziołowe sposoby na dolegliwości menstruacyjne

Ziołowe sposoby na dolegliwości menstruacyjne

Przez całe życie kobieta może mieć około 400 cykli menstruacyjnych. Dlatego z pewnością męczące jest to, kiedy każdego miesiąca cierpisz z powodu silnych bóli miesiączkowych. Niektóre kobiety skarżą się na tak ogromny ból, który wręcz ciężko znieść. Niestety nie brakuje także dolegliwości pobocznych, takich jak mdłości, bóle głowy, silne skurcze, rozchwianie emocjonalne, biegunka, zaparcia, wymioty. Wiele symptomów pojawia się już na kilka dni przed wystąpieniem krwawienia. Jeśli przyjmujesz w tym okresie wiele tabletek przeciwbólowych, postaraj się zamienić je na preparaty ziołowe, co za tym idzie – bezpieczne dla Twojego organizmu.
  1. Rumianek
Jest to roślina, która ma silne właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Ponadto złagodzi Twoje skołatane nerwy i sprawi, że bardziej łagodnie przejdziesz przez ciężki cykl menstruacyjny. Jeżeli chcesz, żeby rumianek okazał się być skutecznym środkiem, pij napar z niego 2 do 3 razy dziennie. Taki napar warto zacząć pić już na tydzień przed wystąpieniem krwawienia.
  1. Kalina koralowa i śliwolistna
Rośliny te, mają wyjątkowe właściwości rozluźniające, dzięki czemu pomogą w rozluźnieniu mięśni macicy i jelit. Dodatkowo wykazują zastosowanie przeciwbólowe, a także kojące nerwy i napięcie. Wyciąg z kaliny pomoże Ci także w opanowaniu silnego krwawienia. Żeby sporządzić odpowiedni wywar, zagotuj 250 ml wody i dodaj łyżkę stołową korzenia kaliny i gotuj przez 12 minut. Wywar spożywaj 2 razy dziennie po 100-150 ml.
  1. Dzięgiel chiński
Jest to kolejna roślina, dzięki której złagodzisz bóle menstruacyjne. Dodatkowo również ukoi nerwy i zniweluje skurcze macicy. Dzięgiel polecany jest także osobom, które mają problem z regularnością cykli menstruacyjnych. Jednak w odróżnieniu od kaliny, nie jest polecany kobietom, które zmagają się z obfitymi krwawieniami. Żeby przygotować napar, zaopatrz się w 4 plastry korzenia dzięgielu, pół litra wody oraz 10 chińskich daktyli. Wlej do garnka pół litra wody i wrzuć pozostałe składniki. Gotuj całość przez 20 minut. Napar należy pić 2 razy dziennie.
Udostępnij artykuł