Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Przyczyn intoksykacji organizmu jest naprawdę wiele, dlatego warto o siebie zadbać. Ciężkie jedzenie, problemy z trawieniem, używki, zanieczyszczone powietrze… To wszystko sprawia, że czujesz się po prostu ciężko, a Twoja skóra marzy o dobrej kondycji i pozbyciu się wyprysków. Wiele osób jest gotowych nawet na głodówki, jednak nie jest to zbyt rozsądny sposób, ponieważ kompletnie rozstraja rytm i harmonię naszego organizmu. Są jednak inne, bardziej racjonalne i skuteczne sposoby.

Woda

Żeby oczyścić organizm z toksyn, zadbaj o jego dobre nawodnienie. Pij około 2 litrów wody dziennie, a Twoje nerki zaczną lepiej funkcjonować, dzięki czemu szybciej pozbędą się toksyn.

Kapusta

Kapusta w doskonały sposób wpłynie na Twój organizm. Najlepiej spożywać ją w wersji kiszonej. Zawarte w niej przeciwutleniacze oraz siarka, pomogą Twojej wątrobie na sprawniejsze funkcjonowanie i będzie miała ona więcej siły na eliminację toksyn. Dodatkowo kapusta usprawnia trawienie, więc jeśli męczysz się z zaparciami, wprowadź kapustę do swojej codziennej diety.

Sok z cytryny

Nie na darmo wielu dietetyków zaleca zacząć dzień od szklanki wody z cytryną. Sok z cytryny pobudza jelita do efektywniejszej pracy poprzez oczyszczanie ich z toksyn. Dodatkowo ma silne właściwości rozpuszczające kamienie żółciowe.

Jabłka

Zawierają kwasy organiczne, które pomogą Ci zlikwidować substancje szkodzące nagromadzone w Twoim organizmie. Dodatkowo owoce te, przyspieszają trawienie i przeciwdziałają zaparciom.

Buraki

Nie dość, że pomogą Ci w pozbyciu się toksyn, to działają także odkwaszająco. Usprawnią pracę wątroby, która obciążona jest przez nadmiar substancji szkodzących zalegających w Twoim organizmie oraz przywrócą odpowiedni rytm pracy jelit.

Zielona herbata

Pomoże Ci w regulacji funkcji trawienia, przez co przyspieszy Twój metabolizm. Nie każdy wie, że zielona herbata oprócz właściwości odchudzających i oczyszczających, jest pomocna w walce z chorobami układu krążenia. Najlepiej pić wywar z całych liści.

Figi

Tak bardzo niedoceniane w polskich kuchniach i domach. Ich suszone owoce również wpływają na pracę wątroby, ale nie tylko… Dodatkowo przyspieszają nasz metabolizm, mają właściwości odtruwające, przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze, a także regulują poziom cholesterolu.

Jeśli wprowadzisz te składniki do swojej codziennej diety, możesz być pewna, że toksyny nie będą miały z Tobą najmniejszych szans. Pamiętaj, że usuwanie toksyn z organizmu powinno być przede wszystkim zdrowe i nie może to zaburzać rytmu funkcjonowania całego organizmu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie