4 powody, dla których warto zainwestować w zmywarkę
Udostępnij Google News
Kuchnia

4 powody, dla których warto zainwestować w zmywarkę

Każdego dnia produkujemy masę brudnych naczyń. Jeśli mieszkasz sama, a posiłki jesz na mieście, to w zlewozmywaku znajdzie się tylko kilka kubków, ale jeśli każdego dnia przygotowujesz 5 posiłków dla 4 osobowej rodziny, to naczynia wydają się mnożyć w nieskończoność. Dlatego nie zastanawiaj się zbyt długo i jeśli to tylko możliwe kup zmywarkę. Zresztą sama się przekonaj, że to się po prostu opłaca.

  1. Oszczędność wody

„Zmywarka oszczędza wodę” – to slogan, który pojawia się w każdej reklamie zmywarki. Często puszczamy go mimo uszu i nie wierzymy w te „cuda na kiju”. Możesz się jednak przekonać, że w tym oszczędzaniu wody jest trochę racji. Zrób prosty test. Odmierz 10 litrów wody (mniej więcej tyle zużywa zmywarka podczas jednego cyklu mycia naczyń) i wlej do komory zlewozmywaka. Jak pewnie zauważysz woda zapełni niemal całą komorę. Teraz zacznij myć naczynia i zobacz jaką część umyjesz w ilości ok. 10 litrów. Bardzo szybko się przekonasz, że będzie ich znacznie mniej niż tych umytych w zmywarce. Jak widzisz już sama ilość zużytej wody sprawia, że w portfelu zostanie Ci kilka złotych więcej. A to dopiero początek oszczędności. Jak pewnie wiesz zimna woda jest tańsza niż gorąca, a w zmywarce wykorzystuje się wodę zimną, w przeciwieństwie do zmywania ręcznego – tak więc w portfelu pozostanie jeszcze kilka złotych.

  1. Oszczędność prądu

Zmywarka to urządzenie, które pozwala też zaoszczędzić prąd. Jego zużycie podczas zmywania jest mniejsze niż to, co zużywasz codziennie podczas zmywania ręcznego, kiedy pali się światło, albo woda podgrzewana jest za pomocą elektrycznego grzejnika.

  1. Oszczędność czasu

O tym ile czasu marnujemy każdego dnia myjąc naczynia lepiej nie mówić. Gdyby wszystko podliczyć wyszłoby z pewnością kilkadziesiąt minut. W przypadku zmywania za pomocą zmywarki okres ten skraca się do zaledwie kilkunastu minut w ciągu dnia, kiedy to trzeba załadować przed zmywaniem i rozładować po umyciu wszystkie naczynia.

  1. Inne oszczędności

Jeśli dokładniej przyjrzymy się zmywarce i jej pracy okaże się, że poza wodą, energią elektryczną i czasem, pozwala nam ona zaoszczędzić również na innych rzeczach. Wśród nich można wymienić m.in. środki do mycia naczyń. Wprawdzie zmywarka wymaga także specjalnych detergentów, ale ich cena jest znacznie niższa aniżeli środków do mycia zużytych na tę samą ilość naczyń. Ponadto zmywarka nie niszczy dłoni, co zmniejsza zużycie kremów do rąk czy lakieru do paznokci.

Wyżej wymieniono tylko najważniejsze powody, dla których warto kupić zmywarkę. Należy jednak pamiętać, że ich listę można dowolnie wydłużać. Jeśli więc zastanawiasz się czy warto zainwestować w ten sprzęt kuchenny, to odpowiedź brzmi - warto.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie