3 darmowe super kosmetyki dla kobiet w każdym wieku

3 darmowe super kosmetyki dla kobiet w każdym wieku

Wchodząc do drogerii widzimy półki uginające się pod ciężarem kosmetyków. Jedne działają odmładzająco, drugie rozświetlająco a zadaniem innych jest odżywienie lub nawilżenie skóry. Warto jednak wiedzieć, że nawet najlepsze kosmetyki niewiele pomogą, jeśli nie zadbamy o siebie korzystając z domowych i darmowych „kosmetyków”
  1. Regenerujący sen
Sen pozwala organizmowi wyciszyć się, uspokoić i zregenerować. Podczas snu wydzielane są różne substancje m.in. hormon wzrostu, który pozwala dzieciom rosnąć, a u dorosłych wspomaga regenerację komórek. Właśnie w nocy odnawiają się włókna elastyczne odpowiadające za  sprężystość skóry i tworzą się nowe komórki naskórka. Podczas snu wyrównuje się poziom wody w tkankach i poprawia nawilżenie. Aby długo zachować elastyczną i młodą skórę należy dobrze się wysypiać. Najlepiej zasypiać przed 23 i spać 6-8 godzin.
  1. Ruch na świeżym powietrzu
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia, dobrego wyglądu oraz wspaniałego samopoczucia. Ruch na świeżym powietrzu dodatkowo dotlenia organizm. Warto wstać z fotela i zacząć biegać, maszerować lub wybrać się na trening do siłowni pod chmurką. Dzięki takiej aktywności poprawia się krążenie i natlenienie organizmu, a co za tym idzie nasza skóra jest też bardziej dotleniona i odżywiona – czyli po prostu piękniejsza.
  1. Nawilżenie
W drogeriach można kupić wiele bardzo różnych kosmetyków, których zadaniem jest nawilżenie skóry. Niestety woda w nich zawarta dociera na niewielką głębokość. Znacznie lepszym sposobem jest sukcesywne nawadnianie organizmu. Najlepiej robić to pijąc każdego dnia 1,5 – 2 litrów niegazowanej wody mineralnej, ewentualnie niesłodzonych herbatek ziołowych i owocowych. Dzięki temu skóra stanie się dobrze nawilżona, a przez to bardziej elastyczna i ładniejsza. Z miesiąca na miesiąc w drogeriach pojawiają się coraz to nowe kosmetyki, które mają zapewnić nam wieczną młodość. Niestety nawet najlepsze z nich nie pomogą, gdy zabraknie snu, ruchu i wody, które mamy praktycznie za darmo.
Udostępnij artykuł