Jak pić, żeby do domu wrócić bez kaca
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak pić, żeby do domu wrócić bez kaca

Początek roku to czas imprezowania. Karnawał w pełni, a co za tym idzie bale, dyskoteki czy domówki to codzienność. Wspaniała zabawa ze znajomymi to jedno, ale potworny ból głowy następnego dnia rano to już zupełnie inna historia. Zobacz jak pić, aby rano obudzić się bez kaca.

  1. Nie pij na pusty żołądek

Alkohol, który trafi do pustego żołądka znacznie szybciej zostanie strawiony i przedostanie się do krwi niż w przypadku, gdy zaczniesz pić po jedzeniu. Osoby wybierające się na imprezę z alkoholem powinny przed wyjściem lub na początku zabawy zjeść coś. Najlepiej jeśli posiłek będzie ciepły i tłusty. Doskonale sprawdzi się np. porcja bigosu lub ciepły rosół, które to spowolnią przyswajanie alkoholu i złagodzą niekorzystne skutki picia.

  1. Wybieraj jasne alkohole

Podczas imprez wybieraj jasne alkohole. Czerwone wino ma udowodnione właściwości zdrowotne, ale w większej ilości potrafi spowodować ogromnego kaca. Jeśli wybierasz się na imprezę, gdzie wypijesz 1 czy 2 kieliszki trunku śmiało sięgaj także po ciemne alkohole. Jeśli zamierzasz wypić więcej lepiej sobie je odpuść.

  1. Nie mieszaj alkoholu z powietrzem

Drinki z napojami gazowanymi oraz picie przez słomkę to stanowczo nie najlepszy pomysł. Zarówno w jednym jak i drugim wypadku wraz z napojem alkoholowym łykasz sporą dawkę powietrza, a to najprostsza droga do bólu głowy następnego ranka.

  1. Rób sobie przerwy

Szybkie picie prowadzi do szybkiego upicia się a następnie do ogromnego kaca. Jeśli chcesz tego uniknąć pij powoli i rób sobie półgodzinne przerwy miedzy drinkami. Możesz być pewna, że pijąc w ten sposób nawet mocne alkohole, z kacem nie będzie kłopotu.

  1. Nie przesadzaj z ilością

Głównym sprawcą złego samopoczucia następnego dnia po imprezie jest zbyt duża ilość wypijanego alkoholu. Dlatego musisz pamiętać, że nawet jeśli dostosujesz się do wszystkich zasad mądrego picia, ale wypijesz zbyt dużo i tak czeka Cię ból głowy.

  1. Nie łącz używek

Jeśli pijesz, nie pal i odwrotnie. Toksyny pochodzące z alkoholu i papierosów lub innych używek obciążają silnie wątrobę. Łączenie ich z pewnością nie wpłynie dobrze na ten ważny narząd.

Wybierając się na imprezę pij z głową. Będziesz się lepiej bawiła. Nie będziesz potem zastanawiała się czy nie narobiłaś głupstw podczas zabawy, a przede wszystkim na drugi dzień obudzisz się bez nieprzyjemnych skutków przepicia.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie