Olej arganowy - numer 1 w pielęgnowaniu naszej urody i zdrowia
Udostępnij Google News
Uroda

Olej arganowy - numer 1 w pielęgnowaniu naszej urody i zdrowia

Olej arganowy to niekwestionowany sprzymierzeniec każdej kobiety. Jego korzystne właściwości można wymieniać bez końca. Najbardziej znane są jednak takie jak: poprawa krążenia, wspomaganie odporności ludzkiego organizmu czy zwalczanie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu.

Ostatnimi czasy na rynku pojawia się wiele odmian olejku arganowego, co nie jest dla nas kwestią komfortową, ponieważ nie wiemy, która odmiana jest najlepsza. Z tego względu czytajmy etykiety i sprawdzajmy, co kupujemy. Po pierwsze cena powinna dać nam wiele do myślenia. Jeśli znajdziemy olejek, który będzie kosztował sporo mniej niż 80 zł za 100 ml, możemy być praktycznie pewni, że nie jest to produkt naturalny, a zawierający jakąś cząstkę oleju arganowego w całej buteleczce.

Wykorzystywany jest także do produkcji kosmetyków. W świecie upiększania czyli w kosmetyce określa się go już mianem eliksiru młodości. Króluje także w kuchni, jako dodatek do potraw. Jego wyjątkowy smak i aromat sprawia, że potrawy są przepyszne. Koniecznie jednak pamiętajmy, że podczas gotowania używa się INNEJ odmiany oleju, niż tej wykorzystywanej w kosmetyce i medycynie. Ten spożywczy tłoczony jest z prażonych orzechów i co ważne, korzystamy z niego w formie zimnej, absolutnie na nim nie smażymy!

Składniki, z których możemy czerpać korzyści to: witamina E, przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe OMEGA, skwalen czy kwas ferulowy. Wszystkie te składniki działają korzystnie na nasze ciało. W naprawdę szybkim tempie odbudowują i regenerują zniszczone, cienkie i łamiące się włosy oraz suchą skórę. Kuracja olejem arganowym może okazać się bardzo przydatna zwłaszcza teraz, kiedy skóra zimą jest wysuszona. Co istotne, specjaliści dermatolodzy polecają jego użytkowanie osobom, które borykają się z cellulitem. Olejek pomoże nam w pozbycie się skórki pomarańczowej i odżywi naszą skórę ud. Skutki uboczne po kuracji olejem arganowym nie występują.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie