Naturalne sposoby na ukojenie nerwów i lepszy sen

Naturalne sposoby na ukojenie nerwów i lepszy sen

Jeżeli przechodzisz ciężki okres w życiu, napotkałaś na jakąś trudność, z którą ciężko jest sobie poradzić, żyjesz w ciągłym stresie i dodatkowo masz problemy ze snem, koniecznie zatrzymaj się i pomóż samej sobie. Człowiek czasem musi skorzystać z dodatkowych środków, które pomogą mu się odprężyć i zregenerować umysł i ciało. Warto wykorzystać to, co naturalne i bezpieczne. Zioła nie wywołują skutków ubocznych, mają wielokierunkowe działanie. Ziołowe pastylki czy herbatki zostały skomponowane z surowców roślinnych o znanych i określonych właściwościach leczniczych. Dowiedz się, jakie zioła pomogą Ci sprawniej wrócić do formy i żyć bardziej bezstresowo.
Kozłek lekarski Korzeń kozłka jest bardzo często wykorzystywany w preparatach uspokajających oraz nasennych. Inaczej nazywany jest mianem waleriany. Preparaty na jej bazie doskonale przygotują nas do snu. Wyciszą nas, uspokoją rozszalałe serce, ostudzą emocje, zniwelują zawroty głowy spowodowane stresem. Jeśli mamy problemy z napięciem nerwowym i ogólnym rozedrganiem, waleriana okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Melisa lekarska Potrzebne nam olejki eteryczne zawierają przede wszystkim liście melisy. Melisa pozwoli nam się uspokoić i rozluźnić, przez co obniża próg stresu. Doskonale sprawdza się w przypadku osób w każdym wieku, zarówno dzieci, dorosłych jak i osób starszych.

Chmiel zwyczajny - szyszki chmielu Chmiel działa na nas uspokajająco, pomaga w zasypianiu i okiełznaniu stresu. Szyszki chmielu powinny być wykorzystywane przez kobiety w okresie menopauzy, ponieważ obniżają temperaturę ciała.

Lawenda Odpowiada za działanie uspokajające. Suszoną lawendę możemy kupić w każdym punkcie aptecznym. Lawenda pomoże zniwelować stany napięcia nerwowego, stresu, pozytywnie wpłynie na zaciśnięty żołądek. Doskonale wyciszy nas zarówno w dzień jak i przed snem.

Dziurawiec

Wykorzystywany jest jako środek pomocny w walce z depresją i stanami lękowymi. Jeśli męczą Cię niepokojące myśli, warto regularnie sporządzać i pić napar z dziurawca.

Rumianek Doskonale złagodzi i ukoi nerwy. Dodatkowo pomoże nam w przedłużeniu naszego snu, wyciszy oraz uspokoi. Ważne jest to, że rumianek może być stosowany przez osoby w każdym wieku. Podawany jest nawet niemowlętom.

Udostępnij artykuł