Jak pozbyć się sierści z materiałów i mieszkania?
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak pozbyć się sierści z materiałów i mieszkania?

Niejedna z nas zdecydowała się na posiadanie zwierzęcia w swoim domu. Jednak nie wszystkie byłyśmy przygotowane na wszędzie zalegającą sierść, która przyprawia nas o zawrót głowy. Walka z sierścią wydaje się być nie do wygrania. My chcemy przekonać Cię do tego, że wcale tak nie jest! Musisz tylko podejść do tego z rozsądkiem i mieć dobry plan. Ważna okaże się także systematyczność. W końcu nasz pupil jest dla nas niczym członek rodziny i nie możemy z niego zrezygnować z tak prozaicznym pobudek, jak frustrująca nas sierść.

Nie pozwól na to, żeby zwierzęce włoski opanowały cały Twój dom i garderobę. Zobacz, jak walczyć z jej nagromadzaniem, zwłaszcza w okresie lnienia.

Rolka do ubrań

Dostępna jest praktycznie w każdym sklepie. Zarówno w dużych marketach, jak i w sklepach odzieżowych. Dzięki pokryciu rolki przez lepki klej, po przejechaniu nią przez materiał, wszystkie włoski pozostaną na lepkim kawałku papieru. Możesz potraktować nią także dywany oraz meble obite wszelkimi materiałami.

Odkurzacz

Powinien on stać się Twoim głównym narzędziem, wykorzystywanym w walce o czysty, pozbawiony sierści dom. W przypadku posiadania zwierzaka w domu, musisz być przygotowana na to, że najlepszym sposobem na oczyszczenie pomieszczeń z sierści, będzie codzienne odkurzanie. Przy wyborze odkurzacza nie należy oszczędzać. Zwróć uwagę na jego moc i energię, ponieważ pozbycie się sierści wymaga wysokiej mocy odkurzacza - zwłaszcza jeśli na domiar wszystkiego mamy w mieszkaniu dywany z dłuższym włosiem.

Mycie podłóg

Oprócz odkurzania pamiętajmy o dokładnym myciu podłóg. Zwłaszcza jeśli mamy w domu alergika. Do mycia podłóg perfekcyjny będzie mop antystatyczny, który dokładnie zbierze wszystkie włoski. Zwykły sprzęt może sobie z tym nie poradzić lub przynajmniej zapewnić nam dużo więcej pracy przy sprzątaniu sierści.

Sucha gąbka lub mokra szmatka

Gąbka doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu tapicerki, a mokra szmatka przy czyszczenia ubrań i narzut. Po przetarciu zanieczyszczonego miejsca, sierść powinna przylec do gąbki czy szmatki. Podobnie zresztą będzie, jeśli użyjemy zwykłej gumowej rękawiczki, którą nakładamy do zmywania naczyń czy sprzątania łazienek.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie