Ciąża bliźniacza - jak sobie poradzić?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Ciąża bliźniacza - jak sobie poradzić?

Każda kobieta, która planuje ciąże lub już w niej jest, powinna szczególnie mocno o siebie zadbać. Zdrowa i spokojna mama to podstawa dla prawidłowego rozwoju maluszka. Potwierdzi to każdy lekarz specjalista. Jednak kiedy mamy do czynienia z ciążą bliźniaczą, nasza troska o swoje zdrowie i kondycje powinna być podwójnie mocna!

Dowiadując się o podwójnej ciąży, koniecznie przeprowadź szczegółową rozmowę z lekarzem, który powie Ci, w jaki sposób możesz przyczynić się do prawidłowego rozwoju dzieci. Z pewnością dowiesz się, że jako przyszła mama bliźniąt, musisz często pojawiać się na wizytach ginekologicznych. Po pierwsze dlatego, że jest to ciąża, którą kobieta może gorzej znosić, po drugie, żeby nie dopuścić do przedwczesnego porodu i kontrolować stan dzieci.

Przede wszystkim, priorytetem dla przyszłej mamy powinno być regularnie wykonywane badanie USG. Dzięki temu badaniu możemy sprawdzić, czy dzieci rozwijają się prawidłowo. Znaczną ilość rozwojowych nieprawidłowości, które zostały zauważone w łonie matki, można wyleczyć lub przygotować się do zaplanowanego leczenia tuż po narodzinach dzieci. Dzięki temu nasze dzieci, nawet jeśli nie są w stu procentach zdrowe, mają ogromną szansę na całkowite wyleczenie.

Pamiętajmy o tym, że dzieci w łonie matki odżywiają się tymi składnikami odżywczymi, które my im podamy. Dlatego tak ważna podczas ciąży jest zbilansowana dieta. Poza tym mamy podwójnego szczęścia są o wiele bardziej narażone na przyrost masy ciała w ciąży, niż kobiety w pojedynczych ciążach. Jeśli po narodzinach dzieci chcemy wyglądać dobrze i w miarę szybko dojść do siebie, postarajmy się aby nasza masa ciała nie zwiększyła się o więcej niż o 20 kilogramów - w przypadku ciąży bliźniaczej.

 

Dla każdej przyszłej mamy ważny jest także wypoczynek. Nie można o nim zapominać, ponieważ jest on niezbędny zwłaszcza podczas ciąży bliźniaczej. Przyszła mama powinna spać około 10 godzin na dobę, dozwolone są także bezkarne drzemki w ciągu dnia.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie