Jak sobie poradzić z silnymi bólami menstruacyjnymi?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak sobie poradzić z silnymi bólami menstruacyjnymi?

Wiele z nas szuka odpowiedzi na pytanie, jak poradzić sobie z tym przejmującym, comiesięcznym bólem, który towarzyszy nam przez znaczną część życia. Kobiety mają około 400 cykli menstruacyjnych do momentu, kiedy dopadnie je menopauza. W przypadku wielu z nas ból jest nieodłącznym elementem każdego cyklu. Niektóre kobiety skarżą się na tak ogromny ból, który bardzo ciężko wytrzymać. Musimy być przygotowane także na tak zwane dolegliwości poboczne. Są nimi między innymi mdłości, zaparcia, silne skurcze, bóle głowy, rozchwianie emocjonalne, biegunka, wymioty. Wiele z nich pojawia się już na tydzień przed wystąpieniem krwawienia. Obciążanie organizmu tabletkami przeciwbólowymi przez kilka dni w miesiącu nie jest najlepszym pomysłem. Dowiedz się, jak skutecznie poradzić sobie z bólem podczas "tych dni", eliminując lub chociaż ograniczając chemiczne środki przeciwbólowe.

  1. Chmiel zwyczajny - leczniczym surowcem chmielu są szyszki, które należy zrywać bez tak zwanych szypułek, gdy są jeszcze nie do końca dojrzałe, nawet nieco zielone. Szyszki parzymy w temperaturze 40-50 stopni. Jednak większość z nas nie ma dostępu do świeżych szyszek, dlatego możemy wybrać się do apteki i kupić specjalne preparaty z wyciągiem z szyszek chmielu.
  2. Rumianek - jest rośliną, która ma wyjątkowe właściwości przeciwskurczowe, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Łagodzi także skołatane nerwy i sprawi, że łagodniej przejdziesz przez kolejny cykl menstruacyjny. Napar z rumianku możemy pić codziennie przez cały miesiąc.
  3. Kozłek lekarski - powszechnie znany jako waleriana. Ma właściwości wyciszające i uspokajające, przez co możemy opanować stres i wahania nastroju. Co istotne dla kobiet, które mają do czynienia z silnymi oraz bolesnymi skurczami, waleriana ma także właściwości rozkurczowe!
  4. Kalina koralowa i śliwolistna - rośliny te pomogą Ci rozluźnić mięśnie jelit oraz macicy. Dodatkowo wykazują zastosowanie przeciwbólowe, a także kojące zszargane nerwy. Wyciąg z kaliny koralowej i śliwolistnej pomoże Ci także w opanowaniu silnego krwawienia. Żeby sporządzić odpowiedni wywar, zagotuj 250 ml wody i dodaj łyżkę stołową korzenia kaliny i gotuj przez 12 minut. Wywar spożywaj 2 razy dziennie po 100-150 ml.
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie