Jeśli chcesz być długo młoda – wyrzuć z diety te produkty!

Jeśli chcesz być długo młoda – wyrzuć z diety te produkty!

Proces starzenia się organizmu jest naturalny i nie można go uniknąć. Jednakże dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie i zdrowemu stylowi życia można sprawić, że procesy starzenia uda się nieco spowolnić, a dodatkowo zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie na długie lata.
Reklama
Alkohol Jeśli marzy Ci się długa młodość to stanowczo musisz unikać alkoholu. Najgorszy wpływ na organizm ma częste picie napojów wysokoprocentowych, ale także wypijanie każdego dnia kufla piwa czy małego drinka może spowodować spustoszenie w organizmie. Alkohol sprawia, że poszczególne narządy ulegają zniszczeniu przez co cały organizm szybciej się zużywa i starzeje. Dlatego też napoje wyskokowe zostaw sobie tylko na szczególne okazje. Tłuszcze trans Ten rodzaj tłuszczy działa niekorzystnie na cały nasz organizm. Do tłuszczy z tej grupy należą przede wszystkim przetworzone tłuszcze roślinne, które można znaleźć w bardzo różnych produktach. Często pojawiają się tam, gdzie się ich zupełnie nie spodziewamy. Największe ilości tłuszczów trans znajdziemy m.in. w wyrobach czekoladowych, kruchych ciastkach i ciasteczkach, waflach, frytkach oraz chipsach. Chemiczne dodatki do żywności Ludzki organizm przez tysiąclecia korzystał jedynie z naturalnych form pożywienia.
Reklama
W ostatnich dwóch stuleciach do naszego pokarmu zaczęło trafiać mnóstwo dodatków chemicznych, które sprawiają, że jedzenie wygląda ładniej, smakuje lepiej i dłużej utrzymuje świeżość. Warto jednak wiedzieć, że wiele z substancji dodawanych do produktów spożywczych wpływa negatywnie na procesy chemiczne zachodzące w naszych organizmach przez co poszczególne komórki oraz narządu szybciej się starzeją. Jeśli zależy Ci na młodym wyglądzie i świetnym samopoczuciu, to zdecydowanie unikaj substancji oznaczonych symbolami E200 do E299, a także E102, E104, E123, E127 lub E129.   Jak możesz zauważyć, po raz kolejny okazuje się, że Twoje zdrowie, dobre samopoczucie, a nawet młody wygląd są ściśle związane z tym, co znajduje się na etykiecie produktów spożywczych, które kupujesz. Każdy nowy produkt dokładnie obejrzyj i przeczytaj, jakie składniki zawiera. Bądź świadomym konsumentem, a będziesz miała duże szanse na zachowanie młodości na długi czas.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama