Jak oczyścić organizm z toksyn?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Przyczyn zatrucia organizmu przez toksyny jest wiele. Jednak w trakcie Świąt, wyjątkowo narażaliśmy się na to, poprzez spożywanie wielu pokarmów, niekoniecznie korzystnych dla naszego organizmu, jak i w niezalecanych ilościach. Jeżeli do tego dołączyliśmy używki typu alkohol i nikotyna, zatrucie toksynami jest jeszcze bardziej prawdopodobne. Jeśli czujesz się ociężale, a Twoja skóra nie jest w najlepszej kondycji, dowiedz się jak poradzić sobie z tym problemem i pozbyć się niekorzystnych toksyn.

Jabłka

Zawierają one kwasy organiczne. Pomogą zlikwidować substancje szkodzące, które zgromadziły się w organizmie. Dodatkowo jabłka przyspieszają trawienie i przeciwdziałają zaparciom.

Zielona herbata

Zielona herbata pomoże w regulacji funkcji trawienia. Dzięki temu przyspieszysz metabolizm. Najlepiej parzyć i pić wywar z całych liści.

Kapusta

Warzywo to, w perfekcyjny sposób wpłynie na organizm. Najlepiej sięgać po kapustę kiszoną. Ma ona wiele przeciwutleniaczy oraz siarkę. Związki te pozwolą wątrobie lepiej funkcjonować i wyeliminować toksyny. Dodatkowo kapusta usprawni trawienie.

Woda

Nawadniaj na bieżąco organizm. Jeśli chcesz, żeby Twoje nerki prawidłowo funkcjonowały i pomogły Ci pozbyć się toksyn, powinnaś spożywać od dwóch do trzech litrów wody dziennie.

Sok z cytryny

Sok z cytryny wykazuje wiele pozytywnych dla organizmu właściwości. Przede wszystkim pobudza jelita do efektywniejszej pracy poprzez oczyszczanie ich z toksyn. Dodatkowo ma silne właściwości rozpuszczające kamienie żółciowe.

Buraki

Mają silne działanie odkwaszające. Usprawnią pracę wątroby, która obciążona jest przez nadmiar substancji szkodzących zalegających w Twoim organizmie oraz przywrócą odpowiedni rytm pracy jelit.

Figi

Ich suszone owoce również wpływają na pracę wątroby. Dodatkowo przyspieszą nasz metabolizm, mają właściwości odtruwające, przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze, a także regulują poziom cholesterolu.

Nie lekceważ stanu swojego organizmu i zdrowia. Jeśli czujesz, że toksyny zaczynają uprzykrzać Ci życie, zacznij w z nimi walczyć za pomocą naturalnych sposobów.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie